Ranking kont osobistych 2018.

Ranking kont osobistych jest zestawieniem najciekawszych oferty bankowych dostępnych aktualnie na rynku. W Internecie dostępne są różne zestawienia kont indywidualnych. Warto nauczyć się rozróżniać te bardziej obiektywne, od tych mniej obiektywnych. Przy tworzeniu poniższego rankingu pod uwagę brane były różne wartości. Analizie podlegały opłaty związane z otwarciem rachunku, prowadzeniem rachunku, wykonywaniem przelewów, wypłatami z bankomatów, wydaniem i korzystaniem z karty płatniczej.

Ranking kont osobistych – klasyfikacja.

Po długiej analizie ranking kont osobistych ostatecznie zakończył się następującą klasyfikacją:

Oczywiście powyższe porównanie wszystkich ofert miało miejsce w 2018 roku. Pamiętajmy, że w finansach i bankowości wszystko bardzo szybko ulega zmianie. Oferty potrafią zmienić się tak naprawdę z dnia na dzień. To, że jakieś konto bankowe dzisiaj oceniane jest jako najlepsze, nie oznacza, że jutro też takie będzie. Warto, zatem korzystać z aktualnych rankingów kont osobistych, bazujących na specjalnym algorytmie porównywania i wyszukiwania ofert. Poniższy ranking kont osobistych jest aktualizowany praktycznie codziennie. Warto z niego korzystać podczas dokonywania wyboru konta bankowego, ponieważ pomoże on odpowiedzieć Ci na pytanie, jakie konto bankowe wybrać. Jak widać, ranking kont osobistych 2018 jest dość obszerny. Jest w czym wybierać, jeżeli chodzi o konta bankowe. Konta osobiste w powyższych bankach można założyć zdalnie, nie wychodząc z domu. Wystarczy wybrać przycisk widniejący po prawej stronie każdego z kont. Mowa tutaj o przycisku "sprawdź". Po jego wybraniu przekieruje Cię do strony internetowej wybranego banku. Wyświetli Ci się wniosek internetowy, który należy uzupełnić poprawnymi danymi, aby założyć konto. W każdym z banków widnieją różne opcje podpisania umowy. Zazwyczaj jest możliwość otrzymania umowy do domu pod wskazany adres za pośrednictwem kuriera. Dzięki temu możemy założyć konto osobiste w banku, praktycznie nie wychodząc z domu. Oczywiście do jego założenia musimy mieć spełnione określone warunki. Mowa tutaj o konieczności bycia pełnoletnim i posiadania ważnego dowodu osobistego. Zakładanie konta bankowego przez Internet jest bardzo proste i przeważnie nie zajmuje nikomu więcej niż 15 minut. Jeżeli miałbyś jednak z tym problem to w jednym ze swoich wpisów opisałem jak założyć konto bankowe przez Internet Rekomenduje się korzystanie z powyższych ofert podczas zakładania konta bankowego.

Ranking kont osobistych – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze konta osobistego należy zwrócić uwagę na różne kluczowe elementy, które mogą mieć wpływ na ostateczną ocenę rachunku bankowego. Elementy te wpływają bezpośrednio na jakość oferty. Warto, zatem nie tylko je poznać, ale także  dowiedzieć się co nieco o sposobie i stopniu ich oddziaływania na atrakcyjność konta osobistego. A o to one:

ranking kont osobistych

Liczba placówek danej instytucji.

Liczba placówek danego banku to bardzo ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze konta. Im więcej placówek danej instytucji w kraju i poza nim tym lepiej dla klientów. Korzyści płynące z pojęcia ekonomii skali są bardzo widoczne w tym biznesie. Oznacza to, że wraz ze wzrostem liczby placówek maleją koszty związane z dostarczaniem usług. Mowa tutaj np. o kosztach utrzymania systemów informatycznych w przeliczeniu na placówkę. Oczywiście liczba placówek przekłada się, także na wygodę. Jeżeli potrzebujemy skorzystać z jakieś szczególnej usługi związanej z kontem, edytować limit na koncie lub zmienić ofertę, to zawsze jest lepiej mieć blisko siebie bank, w którym ma się konto. Myślę, że o zaletach dużej liczby placówek nie trzeba, także wspominać w sytuacji, gdy bardzo często przebywamy w podróży…

Silna marka i zarząd.

Nie dla wszystkich oczywiste jest, że siła marki i umiejętność zarządzania bankiem jest istotna. Jeżeli marka banku jest rozpoznawalna, to dużo łatwiej o znalezienie inwestorów i pożyczkobiorców. Dzięki temu zyski banków rosną, co zawsze w pewnym stopniu może przełożyć się na ofertę. Podobnie sytuacja ma się w przypadku samego zarządu. Jeżeli zarząd banku jest odpowiedzialny i rozsądnie nim kieruje, to zyski banku rosną – tak jak w przypadku silnej marki, to także przekłada się na niższe opłaty dla klientów.

Opłaty za otwarcie konta bankowego.

W niektórych bankach nadal obowiązuje jednorazowa opłata za otwarcie konta. Zjawisko ma miejsce raczej w mniejszych bankach. Nie pojawia się, za to w większych bankach, które kuszą ofertami typu "0 zł za otwarcie konta". Warto wybierać konta bankowe, za których założenie nie musimy uiszczać jednorazowej opłaty. To pozwoli nam zaoszczędzić jeszcze więcej.

Opłaty za prowadzenie konta osobistego.

Oprócz zwracania uwagi na opłaty, związane z otwarciem rachunku, warto przyjrzeć się kosztom związanym z prowadzeniem konta bankowego. Koszty prowadzenia rachunku mogą srogo się różnić w każdym z banków. Koszty prowadzenia rachunku w teorii wynosić mogą 0 zł. Bardzo rzadko jest tak natomiast w praktyce, ponieważ do tego, aby prowadzenie rachunku wyniosło 0 zł, wymagane jest spełnienie określonych warunków. Warunkiem może być dokonanie wskazanej liczby transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu lub comiesięczna wpłata pieniędzy na konto w określonej wysokości. Należy, zatem zapoznać się z warunkami danego konta przed jego założeniem.

Przelewy internetowe.

Przy wyborze konta bankowego szczególną uwagę warto zwrócić na koszty i sposób działania przelewów internetowych. Koszty za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne mogą się różnić. Istnieją, także różne rodzaje przelewów. Może zdarzyć się na przykład, że bezpłatny będzie jedynie zwykły przelew, a ekspresowy już nie. Należy nauczyć się odszukiwać tego typu "ukryte" opłaty umieszczone w tabeli prowizji za operacje w banku. Na stronie każdego z banków taka tabela prowizji powinna się znaleźć. Warto z niej korzystać przy wyborze dla siebie konta osobistego. Osobną sprawą jest, także wygoda dokonywania przelewów internetowych. W różnych bankach są odmienne metody weryfikacji. Najprzyjaźniejszą i moim zdaniem najbezpieczniejszą formą potwierdzania przelewów są SMS kody. SMS-y weryfikujące przysyłane są za każdym razem na nasz telefon, kiedy chcemy wykonać przelew internetowy. Taki kod musimy wpisać w odpowiednie okno na stronie banku, aby potwierdzić wykonanie przelewu. Nie polecam, jednak korzystania z metody tzw. kodów zdrapkowych znajdujących się na odwrocie kart. Tego typu kody bardzo szybko się kończą. To sprawia, że możemy być zmuszeni dorabiać kolejne karty.

Wypłaty z bankomatów.

Często się zdarza, że wypłaty pieniędzy nie są bezpłatne ze wszystkich bankomatów. Przed założeniem konta klient powinien zorientować się, z jakich pobliskich bankomatów będzie płacił, a z których nie. Bardzo często banki posiadają swoje sieci bankomatów, dzięki czemu ta operacja może zostać wykonana bezpłatnie. Nie zawsze, jednak banki mają taką możliwość i korzystają z zewnętrznych bankomatów. W niektórych ofertach pojawiają się informacje o wypłatach za 0 zł. Warto te informacje weryfikować, spoglądając do tabeli prowizji, ponieważ może zdarzyć się, że w niektórych przypadkach naliczane mogą być prowizje stałe lub procentowe naliczane od wypłacanej kwoty. W tabeli opłat i prowizji bardzo często szczegółowo opisane jest, także to, z których bankomatów za granicą będziemy mogli korzystać bezpłatnie, przebywając za granicą. Taka wiadomość jest w szczególności istotna dla osób lubiących podróżować lub po prostu pracujących poza granicami Polski.

Opłaty za kartę płatniczą.

Oczywiście w dzisiejszych czasach zaleca się korzystanie z kart płatniczych. Karta płatnicza to nie tylko sposób na szybką zapłatę za zakupy, ale i duża wygoda. W końcu jesteśmy zwolnieni z konieczności trzymania gotówki w portfelu. Duża popularność kart płatniczych wśród klientów powoduje, że banki starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Starają się tworzyć oferty, w których klient nie będzie musiał płacić za wydanie i korzystanie z karty. Bardzo często, jednak takie oferty posiadają najróżniejsze warunki do spełnienia, aby wydanie i korzystanie z karty było w rzeczywistości bezpłatne. Nie ma wątpliwości, że w wielu bankach wciąż będziemy płacili za kartę. Musimy, zatem postarać się wyszukać takie banki, które mają możliwie niskie opłaty za kartę lub całkowicie z niej rezygnują. Tylko takie konta bankowe z niskimi opłatami za kartę są w stanie przykuć uwagę klientów i zająć wysoką pozycję w rankingu kont osobistych.

Opinie o bankach i kontach osobistych.

Kolejną istotną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, są opinie o bankach i kontach osobistych. Mowa tutaj oczywiście o rzetelnych opiniach klientów i ekspertów. Dzięki opiniom jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jakie jest prawdziwe podejście do klientów przez pracowników danej instytucji. Jesteśmy w stanie przewidzieć niektóre problemy związane z daną instytucją, a także trafnie oszacować rezultat rozstrzygania spraw spornych. Opinie o bankach są dobrą formą pozyskiwania rzetelnych informacji o kontach bankowych. Trzeba, jednak nauczyć się rozróżniać te prawdziwe od fałszywych. Przesadnie przesłodzone komentarze to prawdopodobnie będą reklamy, a bezpodstawne negatywne opinie to z dużym prawdopodobieństwem działanie konkurencji. Warto wybierać te takie wypośrodkowane komentarze. To pozwoli nam wyciągnąć w miarę obiektywną opinię na temat banku i konta osobistego.

Promocje.

Przy zakładaniu rachunku bankowego należy rozejrzeć się za najlepszymi dodatkami do konta osobistego. Mowa tutaj o tzw. promocjach. Bardzo często banki oferują na przykład bony w różnej wysokości na wydatki w popularnych sklepach internatowych, np. na portalu Allegro. Mogą na przykład oferować inne rozwiązania jak 50 zł za założenie konta. Tego typu promocje są na porządku dziennym. Jest ich naprawdę sporo i ciężko wskazać, która z nich jest najlepsza. Bardzo często zależy to od indywidualnych preferencji. Warto natomiast mimo wszystko zwracać uwagę na promocję, ponieważ mogą okazać się naprawdę ciekawym bonusem, do konta osobistego. Powyższy ranking kont osobistych 2018 zawiera oferty kont z ciekawymi promocjami. Polecam się z nimi zapoznać.

Aplikacja mobilna.

Większe banki posiadają swoje aplikacje mobilne. Dzięki temu w prosty sposób możemy dokonywać transakcji na swoim koncie, korzystając z telefonów lub tabletów. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Przelewy wykonywać możemy przy pomocy samego telefonu komórkowego. Oczywiście bardzo często wszystko może dziać się bez dostępu do komputera. Przy pomocy aplikacji zainstalowanej w telefonie możemy też dokonywać płatności za zakupy w sklepie. Nasze urządzenie musi być jednak wyposażone w odpowiednie funkcje, które to umożliwiają. Pamiętajmy jednak, że płacenie przy pomocy aplikacji mobilnych i telefonu nie należy do czynności najbezpieczniejszych dla naszych pieniędzy. Osobiście nie zalecam korzystania z aplikacji mobilnych banków z tego powodu, że bardzo łatwo zainstalować na swoim telefonie spreparowaną przez hakerów aplikacje, a po tym już bardzo łatwo o utratę pieniędzy na koncie.

Ranking kont osobistych – kilka wskazówek.

Przy wybieraniu dla siebie konta osobistego warto zastosować się do kilku ważnych wskazówek. Pozwolą Ci one zaoszczędzić pieniądze i dokonać trafnego wyboru konta osobistego. Dzięki nim dowiesz się jak nie przepłacać za konto bankowe.  A o to najważniejsze  ze wskazówek:

Zawsze czytaj umowę.

Może zabrzmieć to dość banalnie, ale pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić każdy klient przed założeniem konta osobistego w banku, jest przeczytanie umowy. W umowie masz jasno napisane, na jakie warunki założenia konta tak naprawdę się zgadzasz. Przeczytaj ją szczegółowo przed podpisaniem, żebyś wiedział dokładnie, na jakie warunki wyrażasz zgodę i czego możesz dokładnie oczekiwać. Znajomość umowy pozwala również konstruować późniejsze reklamacje i sygnalizować ewentualne niezgodności.

Zapoznaj się z tabelą prowizji.

Tabela prowizji to dokument, który powinien zostać dokładnie przestudiowany. Plik ten praktycznie zawsze umieszczany jest na stronie wybranej instytucji bankowej. W dokumencie opisane są wszystkie prowizje dotyczące transakcji i operacji związanych z danym kontem. Dzięki takiemu dokumentowi możemy przewidzieć wysokość ewentualnych opłat. Warto przeczytać taką tabelę i sprawdzić, czy jakaś istotna dla nas operacja wykonywana na koncie nie wiąże się ze zbyt wysoką dla nas opłatą.

Wniosek o nowe konto osobiste złóż przez Internet.

Składanie wniosku przez Internet to nie tylko ułatwienie dla Ciebie, ale też dla pracowników banku. Zwróć uwagę na to, że składając wniosek samodzielnie przez Internet zdalnie z domu, możesz na spokojnie przeczytać umowę i zapoznać się z tabelą prowizji. W mieszkaniu nikt Cię przecież nie popędza. W banku wiadomo, że bywa z tym różnie. Pracownicy mogą się śpieszyć lub mieć natłok pracy. Dodatkowo moim zdaniem w placówkach stacjonarnych łatwo jest przeoczyć niektóre aspekty. Składając wniosek przez Internet, rozwiązujesz ten problem. Zakładanie konta w banku przez Internet to także oszczędność czasu. Nigdzie nie musisz jeździć, a umowę możesz podpisać zdalnie z domu przy pomocy kuriera. W niektórych bankach tożsamość zweryfikować możesz, także przy pomocy rozmowy online z konsultantem lub przelewu internetowego z innego konta bankowego. Powyższy ranking kont osobistych 2018 zawiera z pewnością takie oferty kont bankowych, które można potwierdzić w ten sposób, dlatego polecam Ci z nich skorzystać.

Ranking kont osobistych dla osób powyżej 25 lat.

Przedstawiony powyżej ranking kont osobistych został stworzony z myślą dla osób powyżej 25 lat. Dla osób młodszych istnieją ciekawe oferty kont młodzieżowych. O tym, które konto młodzieżowe warto wybrać, napisano już w artykule: konta bankowe dla młodzieży. Dlatego, jeśli nie masz jeszcze 25 lat, to koniecznie się z nim zapoznaj. Konta młodzieżowe w większości przypadków są korzystniejsze niż zwykłe konta osobiste. Warto, zatem skorzystać z takiej możliwości, którą dają nam poszczególne banki, bo przecież  po co płacić więcej za konto bankowe, jeśli można płacić mniej?


JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *