Zestaw głośnomówiący to urządzenie umożliwiające przełączanie połączenia na głośnik w wyniku czego rozmowę prowadzić można bez użycia rąk. Sprzęt ten bardzo często montowany jest w samochodach, aby uniknąć konieczności trzymania telefonu i tym samym maksymalnie skoncentrować się na kierowaniu pojazdem. Zestawy głośnomówiące stanowczo ułatwiają rozmowę podczas jazdy. Dodatkowo wyposażenie te pomoże uniknąć mandatu za rozmowę przez telefon podczas jazdy, a także drastycznie zmniejszy ryzyko spowodowania zagrożenia na drodze. Udowodnione jest, że osoby, które korzystają z zestawów głośnomówiących, powodują mniej kolizji i wypadków na drodze, niż te, które podczas kierowania pojazdem trzymają w rękach telefon komórkowy. To wszystko za sprawą prostego systemu obsługi zestawów głośnomówiących. System ten najczęściej oparty jest o odbieranie połączenia poprzez pojedyncze naciśnięcie przycisku odbioru. Wybieranie numerów też jest porównywalnie łatwe. W dzisiejszych czasach zestawy głośnomówiące wykonywane są w bardzo dobrej jakości. Warto, jednak zawsze zapoznać się z właściwościami, cechami i dodatkowymi funkcjami urządzenia, jakie chcemy zakupić.

Ranking zestawów głośnomówiących 2017

Pozycja Nazwa Zestawu Oferta
1. Zestaw głośnomówiący Parrot MINIKIT+ Sprawdź
2. Zestaw głośnomówiący PLANTRONICS K100 Sprawdź
3. Xblitz ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY X200 Sprawdź

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Synchronizacja z telefonem

Najlepszym rozwiązaniem na komunikację pomiędzy telefonem a zestawem głośnomówiącym jest technologia bluetooth. Pozwala ona na nawiązanie szybkiego i bezprzewodowego połączenia między urządzeniami, bez konieczności podłączania dodatkowych przewodów do telefonu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dające dużą swobodę. Zestawy głośnomówiące kompatybilne są ze wszystkimi telefonami i smart fonami obsługującymi technologię bluetooth.

Sposób montażu

Generalnie wyróżnia się dwa sposoby montażu zestawów głośnomówiących. Pierwszy z nich zakłada montowanie sprzętu z wykorzystaniem osłonki przeciwsłonecznej. Drugi przystosowany jest do zamontowania zestawu na kokpicie pojazdu. Wybór sposobu montażu zależy od rozmieszczenia wtyczek ładujących w samochodzie i od tego, jak często nasze urządzenie będzie ładowane. Poszczególne zestawy przystosowane są do poszczególnych sposobów montażu, dlatego warto dowiedzieć się przed zakupem, który sposób wykorzystuje te urządzenie, jakie planujemy zakupić.

Obsługa kilku telefonów

Niektóre zestawy głośnomówiące umożliwiają obsługę większej ilości telefonów niż jeden. Sprawdza się w to sytuacji, kiedy z samochodu korzysta większa liczba kierowców. Pomaga to uniknąć ponownej konfiguracji w przypadku kiedy zmienia się osoba kierująca pojazdu.

Funkcje dodatkowe

  • Automatyczna aktywacja zestawu po wejściu do samochodu.
  • Sterowanie przez głos.
  • Możliwość połączenia z zestawem mp3 co ułatwia słuchanie i wybór muzyki w czasie jazdy.
  • Możliwość nawiązania połączenia z GPS’em.
  • Tłumienie zakłóceń i redukcja szumu.

 

Kategorie: Sprzęt

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

3 Komentarze

Adam · 11 lutego 2017 o 10:58 pm

Dzięki tego właśnie szukałem!!!!

Czaruś · 14 lutego 2017 o 5:00 pm

Xblitza używam u siebie w aucie i sprawdza się naprawdę nieźle

Mateusz · 18 lutego 2017 o 8:00 pm

Zgadzam się xblitz naprawdę solidny sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *