Konta bankowe dla młodzieży.

Masz od 13 do 28 lat i nie wiesz gdzie założyć konto w banku? A może zastanawiasz się, jakie są najlepsze konta bankowe dla nieletnich? W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób przeszukiwać w Internecie konta bankowe dla młodzieży, aby wybrać dla siebie najatrakcyjniejszą ofertę. Chcąc założyć konto bankowe dla młodych, skorzystaj ze specjalnej wyszukiwarki aktualnych ofert. A o to najciekawsze konta bankowe dla młodzieży:Powyżej wygenerowane zostały banki, które mają specjalną ofertę kont bankowych dla młodzieży. Jeżeli jesteś osobą nieletnią, to wśród tych ofert znajdziesz, także konto dla siebie. W opisie każdego z kont znajdziesz przedział wiekowy, dla kogo przeznaczona jest oferta. Korzystanie z wyszukiwarki jest bardzo intuicyjne. Żeby policzyć koszty związane z obsługą, podaj miesięczną liczbę przelewów online, miesięczną liczbę przelewów w oddziale oraz miesięczną liczbę wypłat z bankomatów. Po wybraniu odpowiednich wartości w tych rubrykach wybierz przycisk “pokaż oferty”. Wygenerowane zostaną odpowiednie oferty kont młodzieżowych wraz z wyliczonymi kosztami obsługi. Wybieraj oferty tych banków, które zawierają darmowe prowadzenie konta i niskie koszty obsługi. Dobrze by było, gdyby występował money-back i oprocentowanie rachunku, natomiast aktualnie mało który bank to posiada w ofercie dla młodzieży.

Konta bankowe dla nieletnich – jak złożyć wniosek przez Internet?

Oczywiście w przypadku osób co posługują się dowodem osobistym, sprawa jest bardzo oczywista. We wniosku uzupełniamy informacje dotyczące dowodu osobistego. Co, jednak jeśli nie masz jeszcze ukończonych 18 lat lub po prostu nie posługujesz się dowodem osobistym? W takiej sytuacji także złożysz wniosek przez Internet. Zazwyczaj, jeżeli bank pozwala na założenie konta osobom niepełnoletnim, to jednocześnie taka opcja widnieje, także we wniosku. W rubryce rodzaj dokumentu tożsamości powinieneś mieć możliwość wskazania legitymacji szkolnej, która jest podstawowym dokumentem przy zakładaniu konta w banku przez osobę niepełnoletnią. Wybór dokumentu powinien wyglądać mniej więcej w następujący sposób:

konta bankowe dla nieletnich

Jak widzisz, jest możliwość wskazania legitymacji szkolnej. Po jej wybraniu będziesz musiał wpisać jej numer i datę jej ważności. Zazwyczaj datę ważności legitymacji szkolnej znajdziesz na jej odwrocie na pieczątce. Oczywiście we wniosku wpisujesz wyłącznie swoje dane. Pamiętaj, jednak, że jako osoba nieletnia przy dostarczeniu umowy przez kuriera muszą obecni być Twoi prawni opiekunowie (najczęściej są to Twoi rodzice). Będą oni musieli wyrazić zgodę na założenie przez Ciebie konta bankowego dla nieletnich i złożyć odpowiedni podpis. Dlatego upewnij się, że będą oni w domu w czasie gdy kurier przywiezie umowę.

Konta bankowe dla młodzieży – zakładanie konta dla nieletnich.


Jeśli nie wiesz jak założyć konto młodzieżowe, to proces składania wniosku przez Internet został szczegółowo omówiony w powyższym filmie. Wszystko przedstawione zostało na przykładzie konta w mBanku. Oczywiście zakładanie konta młodzieżowego przez Internet jest podobne we wszystkich bankach. Może natomiast różnić się wymaganą liczbą rubryk do wypełnienia lub układem na stronie, Każdy z Was powinien, jednak doskonale sobie z tym poradzić. Składanie wniosku nie powinno zająć Ci więcej niż 15 minut. Jeżeli mimo obejrzenia filmu w całości miałbyś jakieś wątpliwości odnośnie do procesu wnioskowania, to zajrzyj do artykułu jak założyć konto w banku przez Internet. Możesz, także zadawać pytania pod wpisem, a postaram się na nie odpowiedzieć jak najszybciej to możliwe.

Konta bankowe dla nieletnich – od ilu lat można mieć konto w banku?

Oprócz niewiedzy na temat tego, które konta bankowe dla młodzieży są najlepsze, moi czytelnicy bardzo często zadają pytanie od ilu lat można mieć konto w banku? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Aby móc założyć konto młodzieżowe w banku trzeba mieć ukończone 13 lat. Szczegółowe informacje odnośnie do tego, czy dana oferta dotyczy właśnie Ciebie, znajdziesz w opisie powyższych ofert. Masz tam zawarty przedział wiekowy osób, których dotyczy oferta kont bankowych dla młodzieży. Chcąc otworzyć konta bankowe dla nieletnich, w którymś z banków wybierz przycisk, wyślij wniosek, znajdujący się po prawej stronie danej oferty. Zostaniesz przekierowany na stronę banku z konkretną ofertą. Na witrynie wyświetlą się szczegółowe informacje dotyczące konta bankowego dla nieletnich. Będziesz mógł, także złożyć wniosek przez Internet.

Konta bankowe dla nieletnich – od ilu lat można mieć kartę debetową?

Wiemy już, że aby założyć konto młodzieżowe, to trzeba mieć co najmniej 13 lat. Natomiast jak sytuacja ma się w przypadku posiadania karty debetowej? Czy ten warunek jest konieczny, aby móc korzystać z karty? Tak się składa, że w przypadku, zarówno konta młodzieżowego, jak i karty debetowej dolne kryterium wiekowe jest identyczne. To oznacza, że musisz mieć minimum 13 lat, aby móc posiadać kartę debetową. W innym przypadku nie założysz konta młodzieżowego i nie będziesz mógł wyrobić karty debetowej.

Konta bankowe dla młodzieży – wymagane dokumenty.

Jakich dokumentów potrzebujesz do założenia konta bankowego dla młodzieży? Dla większości ofert konieczny będzie dokument tożsamości. Zazwyczaj jest to dowód osobisty. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią, to potrzebna Ci będzie legitymacja szkolna i zgoda rodziców na założenie konta bankowego. Czasami jest, także możliwe założenie konta na paszport. Skorzystanie z któregoś z wymienionych dokumentów w pełni wystarczy Ci na założenie konta młodzieżowego. Tego typu dokumenty są niezbędne do spisania odpowiednich danych i potwierdzenia Twojej tożsamości. Dane z wybranego dokumentu wpisz we wniosku internetowym. Zazwyczaj będziesz musiał uzupełnić: imię i nazwisko wnioskodawcy, numer pesel, numer, serię i datę ważności dokumentu, którym się posługujesz (dowodu tożsamości, legitymacji lub paszportu). Czasami zdarza się, że w wyniku niepoprawnie wprowadzonych danych wniosek zostaje odrzucony, dlatego przed wysłaniem wniosku upewnij się, że został on uzupełniony poprawnie i zawiera autentyczne dane.

Konta bankowe dla młodzieży – podpisanie umowy w placówce czy  za pośrednictwem kuriera?

Oczywiście masz kilka opcji podpisania umowy. Niektóre banki oferują weryfikację wideo, gdzie wniosek możesz złożyć przez rozmowę online. Jest to natomiast rzadkość. Najpopularniejsza aktualnie jest forma podpisywania umowy za pośrednictwem kuriera. Nikt nie lubi tracić czasu. Nie można, więc być zaskoczonym, że aktualnie mało kto udaje się do placówki po podpisanie umowy, jeśli istnieje możliwość dostarczenia umowy pod dom. Zalecam, zatem wybieranie opcji dostarczenia umowy kurierem, ponieważ zaoszczędzimy czas, który normalnie byśmy poświęcili na podróż do placówki bankowej. Mało tego bardzo często kurierzy dają możliwość wyboru dnia i godziny, kiedy chcemy podpisać umowę. To pozwala dostosować wygodny dla nas termin na dopięcie formalności.

Konta bankowe dla nieletnich – co gdy ukończysz 18 lat?

Dokładnie przeczytaj w umowie, co dzieje się z kontem w przypadku kiedy ukończysz 18 lat. Czasem bywa tak, że konto może zostać całkowicie zamknięte, gdy zostaniesz pełnoletni. Zdarza się to, jednak bardzo rzadko. Zazwyczaj jest to automatyczna zmiana rachunku na inny. W niektórych bankach zostaniesz poinformowany o zamknięciu lub zmianie rachunku na inny, a w innych nie, dlatego warto, jest mieć to na uwadze, aby przypadkiem nie wpakować się w jakieś niepotrzebne opłaty.

Konta bankowe dla młodzieży – czy są jakieś ograniczenia?

Klienci banków często pytają o to, czy konta bankowe dla młodzieży mają jakieś ograniczenia. W niektórych sytuacjach, kiedy właściciel rachunku jest niepełnoletni, to rodzic może czasem nałożyć określone ograniczenia związane z prowadzeniem rachunku, tj. ograniczenie sumy wypłat, przelewów czy wypłat z bankomatów. Przeważnie, jednak zwykłe konto bankowe dla młodzieży nie posiada szczególnych ograniczeń, które w jakiś sposób wpływałyby na jego użyteczność. W wielu aspektach praktycznie nie różni się od zwykłego konta. Mało tego, bardzo często masz dodatkowe profity za jego założenie. W niektórych ofertach nie płacisz za otwarcie rachunku, za kartę czy prowadzenie konta. Często możesz dostosować też wygląd karty do swoich potrzeb.

Konta bankowe dla nieletnich – przelewy przez Internet.

Konta bankowe dla nieletnich zawierają funkcję, która jest najbardziej pożądana przez młodzież. Mowa tutaj o krajowych i pozakrajowych przelewach internetowych. W dzisiejszych czasach Internet odgrywa bardzo ważną rolę wśród młodych ludzi. Zakupy online to dzisiaj codzienność. Wiadomo jak uciążliwe może być dokonywanie przelewów na poczcie, kiedy nie masz 18 lat. Stanie w kolejce i wypełnianie druczków to nic przyjemnego. Warto, zatem oszczędzić sobie czasu i nerwów i założyć konto bankowe dla młodzieży, które pozwoli Ci dokonywać przelewów przez Internet. W zestawieniu powyżej powinieneś znaleźć konta bankowe dla młodzieży, które zawierają opcję krajowych przelewów internetowych za 0 zł. Mimo tego zawsze upewnij się na stronie przed wysłaniem wniosku, że obejmuje to właśnie konto młodzieżowe, które chcesz założyć.

 

Konta bankowe dla młodzieży- aplikacje na telefon.

Wiele kont młodzieżowych posiada swoje aplikacje mobilne. Warto brać to pod uwagę przy wyborze konta bankowego w sytuacji, kiedy planujemy korzystać z płatności telefonem. Powinniśmy pod uwagę wziąć bezpieczeństwo danych aplikacji. Bardzo dobre zabezpieczenia ma aplikacja IKO banku PKO BP, a także aplikacja mBanku. Oprócz dobrych zabezpieczeń pozwalają one dokonywać prostych operacji na koncie. Bez problemu sprawdzisz na nich stan konta, sprawdzisz historię wydatków czy dokonasz przelewu internetowego. Są bardzo intuicyjne i proste w użyciu. Działają na różnych platformach i systemach operacyjnych. Użyjesz ich na Androidzie czy iOS. Niestety trzeba pamiętać, że instalacja aplikacji bankowej w telefonie powiązanej z kontem bankowym zawsze niesie za sobą ryzyko. Osobiście odradzam płacenie telefonem i korzystanie z aplikacji bankowych w swoim urządzeniu mobilnym.

Konta bankowe dla młodzieży- jakie konta bankowe dla nieletnich są najlepsze?

Od razu odpowiem Ci uczciwie na to pytanie. Wiele osób stwierdza, że jakieś konto młodzieżowe jest najlepsze. Nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Oferta każdego z kont może zmienić się z dnia na dzień. Każde konto różni się od siebie pod wieloma względami. Prawda jest taka, że wielu blogerów i właścicieli stron internetowych poleca po prostu banki, z którymi w jakiś sposób są powiązani. Wobec tego nie ufaj każdemu, kto poleca Ci konto i sam sprawdzaj odpowiednie wartości przed jego wyborem. Porównuj zawsze opłaty za otwarcie konta, prowadzenie konta, za wydanie karty debetowej i wypłaty z bankomatów. Warto pod uwagę brać, także miesięczną opłatę za kartę. W niektórych z banków te usługi będziesz miał za 0 zł. W innych będziesz musiał za nie zapłacić. Porównuj aktualne oferty za pomocą powyższej wyszukiwarki, a znajdziesz taką, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Konta bankowe dla młodzieży – czy wiek to jedyne kryterium, które musisz spełniać?

W gruncie rzeczy wiek to jedyne kryterium, które musisz spełniać. Nie jest istotne to czy jesteś uczniem, studentem czy osobą pracującą. Ważne, żebyś zawierał się w przedziale wiekowym, który jest podany w opisie każdego z kont młodzieżowych. Jeżeli będziesz spełniał ten warunek, to bez problemu założyć konto w wybranym przez siebie banku. Jeżeli zatem należysz do młodzieży, to na co jeszcze czekasz? Załóż konto!

Konta bankowe dla młodzieży – rady na koniec.

Podczas wyboru konta młodzieżowego korzystaj z wyszukiwarek kont bankowych. Jeżeli nie wiesz, z której porównywarki skorzystać, to możesz wykorzystać tę umieszczoną powyżej. Przy wyborze konta nigdy nie sugeruj się panującymi trendami. To, że coś jest popularne, nie znaczy, że jest dobre. Sam kiedyś, kiedy nie miałem jeszcze wiedzy na temat bankowości, założyłem konto w jednym z banków, tylko dlatego, że każdy je tam miał. Później żałowałem, że nie wybrałem innej oferty. Jak to się mówi – człowiek mądry po szkodzie. Podobnie w przypadku opinii w Internecie. Bardzo często opinie te nie są autentyczne ani obiektywne. Pisane są przez osoby powiązane jakimiś programami partnerskimi z bankami. Ostatnia rada to pamiętaj, aby dokładnie przeczytać umowę przed złożeniem wniosku. Przestudiuj dokładnie wykaz prowizji i opłat, który powinien znajdować się na stronie internetowej każdego z banków.


JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *