Jakie buty do biegania kupić?

Jakie buty do biegania kupić. Wybór butów do biegania stanowi duże wyzwanie dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Na rynku co chwile pojawiają sie nowe modele butów do biegania. Jak zatem wybrać ten jeden dobry model, który posłuży nam na lata? Odpowiedź jest prosta – zwrócić uwagę na wszystkie najważniejsze cechy butów i wybierać tylko te modele, które znakomicie wypadają pod kątem tych właśnie cech. Poniżej przedstaiwam najważniejsze cechy butów do biegania, które trzeba wziąć pod uwagę przy ich zakupie. Zanim, jednak przejdziemy do kluczowych cech, przedstawię moim zdaniem najlepsze buty do biegania. Warto przemyśleć te kandydatury, ponieważ robią one wrażenie. To zestawienie pozwoli Ci odpowiedzieć sobie na pytanie jakie buty do biegania kupić!


Propozycji dla biegaczy jest aż za dużo. Ciężko sprawdzić każdy model butów do biegania. Nie mniej są to moje typy, które poleacam każdemu. Jeżeli przygotowujesz się do jakiegoś biegu na 10 km na dworze lub bieżni to buty do biegania powyżej powinny sprawdzić się doskonale. Są wręcz idealne dla początkujacych,  co nie oznacza, że nie mogą biegać w nich profesjonaliści. Powyższe buty do biegania pomogą Ci osiagnąć dobre rezultaty biegowe.

Amortyzacja.

Amortyzacja pozwala zmniejszyć obciążenia związane z biegiem. Pozwala zredukować do minimum ilość kontuzji kolan, pleców i stóp. Początkującym biegaczom zalecana jest jak największa amortyzacja z tego względu, że pomaga uniknąć kontuzji i zbędnych przeciążeń. Nogi i stopy w wyniku odpowiedniej amortyzacji znacznie mniej się męcza. Wysoki poziom amortyzacji nie jest zalecany jedynie bardziej zaawansowanym biegaczom, ze względu na pewne ograniczenia prędkości, jakie mogą oni osiągać w takim bucie. Dla początkującego biegacza, z nadwagą lub bez buty z wysoką amortyzacją sa najlepszym rozwiązaniem

Stabilizacja.

Stabilizacja jest ważną cechą w bucie. Pozwala utrzymać stopę w bucie w jednakowej pozycji. Redukuję liczbę kontuzji, które spowodowane moga być poślizgnięciem i skręceniem stopy. Buty do biegania powinny być wykonane z materiału antypoślizgowego, który pozwoli na bieganie w niekorzystnych warunkach pogodowych lub po prostu w czasie deszczu. Dobra stabilizacja chroni, także nogę przed zmęczeniem  i pozwala osiągać lepszę wyniki, ze względu na to, że stopa w bucie nie wykonuje zbędnych czynności. Zalecane są oczywiście buty do biegania z jak największym poziomem stabilizacji.

Waga.

Waga buta jest jednym z istotnych czynników, pozwalających stwierdzić jakie buty do biegania kupić. Wiadomo, im lżejszy but tym lepiej. Nasze ciało ma mniej do dźwigania w czasie biegu na skutek czego mniej się męczy. Waga dobrego buta do biegania powinna być mniejsza niż 400g, a najlepiej żeby nie przekraczała 350g. Warto wziąć też poprawkę na wagę przy wyborze butów, ponieważ producenci dosyć często je zaniżają. Waga buta może być rozwchiana w jednym pojedynczym modelu nawet o kilkanaście gram.

Drop.

Drop jest cechą bardzo istotną w bucie do biegania. Wielu biegaczy nieświadomie nie bierze pod uwagę dropa przy wyborze butów, co jest srogim błędem. Drop to nic innego jak odpowiednia konstrukcja, mająca na celu podwyższyć poziom pięty w bucie o kilka milimetrów wyżej w stosunku do poziomu śródstopia. Jest to rozwiązanie stworzone specjalnie dla poczatkujących osób, które dysponuja słabą techniką biegu. But podwyższony o te kilka milimetrów chroni biegacza przed nadmiernym obciążeniem na pięte. Drop nijako wymusza poprawnę technike wskutek czego ryzyko kontuzji drastycznie spada.

Kategorie: Sprzęt

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *