Jaki wykrywacz metalu kupić?

Wykrywacz metalu to urządzenie wykorzystujące zjawisko indukcji magnetycznej. Wykrywacz metalu potrafi wykryć przedmioty metalowe, znajdujące się pod ziemią. W momencie wykrycia takiego przedmiotu wykrywacz informuje nas o tym poprzez wydawanie odgłosów dźwiękowych. Głośność dźwięku wydawanego przez urządzenie jest tym większe, im bliżej wykrywacza znajduje się metalowy przedmiot.


Istnieje dość spory wybór wykrywaczy metalu. Najlepsze wykrywacze metalu znajdują się na powyższej liście. Za ich sprawą bez problemu znajdziesz metal na różnych powierzchniach, takich jak plaża czy trawa. Powyższe produkty rekomendowane są przez specjalistów i poszukiwaczy metalowych przedmiotów. Szczerze mogę polecić ich zakup.

Dla kogo wykrywacz metalu?

Wykrywacz metalu to znakomite urządzenie dla osób, które chciałyby w unikalny sposób spędzić aktywnie wolny czas. Wykrywacze odszukują takie przedmioty jak monety, złoto, srebro czy biżuterię. Pomogą odnaleźć cenne przedmioty. Nie raz zdarzyło się przecież, że ludzie wzbogacali się w tego typu poszukiwaniach. Trzeba zwrócić uwagę, że wykrywacze metalu mogą mięć różne specyfikacje.

Zasięg wykrywania.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalny zasięg detektora metalu. Mowa tutaj o maksymalnej powierzchni, na której wykrywacz jest w stanie wykryć metale w jednym momencie. Ważna jest, także maksymalna głębokość podłoża, do której jest on w stanie dotrzeć. Oczywiste jest, że wykrywacze metalu mają określoną głębokość, do której mogą odnaleźć metal. Każdy model posiada inne parametry pozwalające na osiąganie zupełnie odmiennych głębokości. Ciężko, więc jednoznacznie stwierdzić jakie głębokoście potrafią osiągać wykrywacze metalu.

Waga.

Niezmiernie ważną cechą jest waga wykrywacza metalu. Wiadomo, że im mniejsza waga, tym większa wygoda użytkowania. Chodzi, przecież o to, aby poszukiwanie było przyjemnością, a nie męczarnią związaną z dźwiganiem ciężkich kilogramów. Trzymając wykrywacz metlu przez tyle godzin człowiek na prawdę może się zmęczyć. Zadbajmy nie tylko wygodę, ale też o zdrowie. Dźwiganie ciężkiego wykrywacza metalu przez wiele godzin z pewnością może odbić się na naszym kręgosłupie. W przypadku lekkich wykrywaczy metali sprawa ma się o niebo lepiej. Jeżeli wykrywacz metalu jest naprawdę dobrej jakości to praktycznie w ogóle nie odczujemy, że go używamy. Korzystanie z niego będzie czystą przyjemnością!

Rodzaj trybu.

Wykrywacz metalu wyposażony może być w jeden z dwóch rodzajów trybów:

  • Tryb dynamiczny – podczas poszukiwań musimy ruszać detektorem. Wydawany jest dźwięk, a w momencie wykrycia przedmiotu dźwięk zanika.
  • Tryb statyczny – podczas poszukiwań ruch detektorem nie jest konieczny. A dźwięk wydawany jest w momencie, kiedy natkniemy się na jakiś przedmiot. Tryb statyczny wykorzystywany jest w poszukiwaniu dużych przedmiotów metalowych.

Strojenie do gruntu.

Strojenie pozwala na przystosowanie urządzenia do różnego rodzaju gruntów. Najlepiej, aby detektor metalu wyposażony był w automatyczne strojenie, dzięki czemu przyśpieszy to cały proces poszukiwań, a poszukiwacz nie będzie musiał za każdym razem nastrajać urządzenia, kiedy zmienia powierzchnie. Automatyczne nastrajanie przydaje się w miejscach, gdzie powierzchnia szczególnie często się zmienia.

Dyskryminacja przedmiotów.

Sporo detektorów metalu posiada funkcje dyskryminacji przedmiotów, ze względu na rodzaj metalu. Można skonfigurować urządzenie tak, aby wyszukiwał jedynie metale kolorowe, a żelazne pomijał. Rozwiązanie to pozwala nam nie tracić czasu na wykopywanie mało cennych przedmiotów.

Kategorie: Sprzęt

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

1 Komentarz

Patryk · 18 lutego 2017 o 7:58 pm

Dzięki, przydało się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *