Jaki śpiwór kupić?

Nie wiesz jaki śpiwór kupić? A może wybierasz się w podróż i zastanawiasz się nad tym jaki śpiwór wybrać? Na rynku znaleźć można różne rodzaje śpiworów. Jedne są solidne i wytrzymałe, inne tandetne i nietrwałe. Zróżnicowanie w jakości śpiworów zmusza klientów do bardziej uważnego przyglądania się ich właściwościom przed zakupem. Świadomy zakupu klient odznacza się znajomością najistotniejszych parametrów śpiworu. Poniżej przedstawiono najlepsze śpiwory patrząc pod uwagą relację jakości do ceny. Specjalnie wyszukano najciekawsze propozycje w różnych wariantach cenowych, aby osoby, zarówno o małym, jak i dużym budżecie wiedziały jaki śpiwór kupić. A o to omawiane zestawienie śpiworów:

Jaki śpiwór kupić? – materiał.

Odpowiadając sobie na pytanie jaki śpiwór kupić, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest zrobiony. Wypełnienie śpiwora może być syntetyczne lub puchowe. Każde z rodzajów ma swoje wady i zalety. Wypełnienie puchowe traci właściwości izolacyjne po przemoknięciu, natomiast bardzo dobrze izoluję w korzystnych warunkach. Jest, także lżejsze niż wypełnienie syntetyczne. Niestety śpiwory puchowy nie są wskazane dla alergików a ich cena jest dużo wyższa. Należy pamiętać, że główną funkcją śpiworu jest izolacja ciepła. Ma on doskonale trzymać ciepło. Jeżeli śpiwór nie będzie posiadał tej cechy, to nie warto go kupować.

Jaki śpiwór wybrać – zamek.

Zastanawiając się nad tym jaki śpiwór kupić, powinniśmy swoją uwagę zwrócić na zamek. Wygodny i sprawny zamek to podstawa dobrego śpiwora. Pozwala on nie tylko łatwo korzystać z tego sprzętu, ale również daje możliwość kontrolowania temperatury wewnątrz śpiwora. Odpowiedni zamek posłużyć, może także do całkowitego rozpięcia śpiwora i przekształcenia go w kołdrę. Warto zatem zwrócić uwagę na ten element śpiwora. Awaria zamka to nic przyjemnego. W wyjątkowych sytuacjach może dojść nawet do ochłodzenia organizmu w wyniku zepsucia zamka i dostania się zimnego powietrza do wewnątrz materiału.

Jaki śpiwór kupić – dodatki.

Podczas wyboru śpiwora warto zwrócić uwagę na dodatki. Śpiwory mogą posiadać dodatkowe wyposażenie w postaci kaptura, pokrowca lub wkładki ocieplającej. Niektóre śpiwory posiadają specjalne kieszonki przydatne w czasie, gdy nocujemy np. na koncertach. Dzięki kieszonkom przechować możemy cenny rzeczy w śpiworze bez obawy, że ktoś je ukradnie. Dodatki to bardzo ważna sprawa. Warto zwracać na nie uwagę przy wyborze śpiwora. Jeżeli do wyboru mamy dwa śpiwory jeden z dodatkami, a drugi bez to wybierajmy zawsze, ten który oferuje dodatki do śpiwora. Czasami, niektóre sklepy robią ciekawe promocje z zakupem śpiworów. Są to raczej pojedyncze eventy. Przy większej ilości zakupionych śpiworów, niektóre ze sklepów dorzucały powerbanki. Oczywiście nie były one znakomitej jakości, natomiast jest to zawsze jakiś dodatek. Nie będę natomiast koncentrował się na powerbankach, ponieważ to jaki powerbank wybrać omówiłem już w jednym ze swoich wpisów.

Jaki śpiwór kupić – składanie śpiwora.

Jaki śpiwór wybrać? Taki, który łatwo się składa. Najlepsze śpiwory są lekkie. Pozwala to na łatwiejsze ich przechowywanie i składanie. Śpiwory wojskowe wykonywane są tak, aby nie zajmowały zbyt dużej ilości miejsca i żeby można było je szybko złożyć w czasie potrzeby. Tego typu produkt powinien Cię interesować. W Internecie przedstawionych zostało wiele poradników na temat tego jak założyć śpiwór. Składanie śpiwora jest dość proste, a technik tej czynności bardzo wiele. Nie będę Ci ich tutaj przytaczał, bo z pewnością na Youtube znajdziesz poradniki, które będą pokazywały jak składa się akurat Twój typ śpiwora.

Jaki śpiwór wybrać – śpiwór dla dwojga.

Oczywiście istnieją warianty śpiworów dla dwojga. Tego typu produktu nie przedstawiłem w zestawieniu, ponieważ jest to rzecz dość mało popularna. Zazwyczaj preferuje się spanie pojedynczo. Jeżeli natomiast śpiwór dla dwojga to coś czego koniecznie potrzebujesz to przejdź do jednej z ofert śpiworów u góry tego wpisu. Na każdej ze stron wpisując w wyszukiwarce “śpiwór dla dwojga” znajdziesz odpowiednią ofertę.

Jaki śpiwór kupić – ile kosztuje śpiwór?

Zastanawiając się, jaki śpiwór warto wybrać ludzie jednocześnie zastanawiają się jaka może być cena dobrego śpiworu. Przedział cenowy tego produktu może być naprawdę różny. Wacha się pomiędzy 100 zł a nawet 3000 zł. Oczywiście zwykłe śpiwory pod namiot będą tutaj bardzo tanie. Droższe będą, natomiast śpiwory specjalistyczne, które służą na przykład alpinistą w górach. Tego typu produkty sięgają naprawdę wysokich cen i nie warto ich kupować, jeżeli nie mamy do czynienia z ekstremalnymi warunkami.

Jaki śpiwór kupić – ile trwa dostawa śpiworu?

Jeżeli zdecydowałeś się na kupno, któregoś z powyższych śpiworów, to podjąłeś dobrą decyzję. Po dokonanie zapłaty za produkt i wypełnieniu danych do dostawy pozostaje Ci jedynie czekać, aż kurier lub listonosz dostarczy Ci zakupiony śpiwór. Czas dostawy jest różny w zależności od opcji i sklepu. W powyższym zestawieniu widnieją oferty z różnych sklepów internetowych. W jednych dostawa kurierem będzie 1 dzień, w innym 3 dni. Podobnie w przypadku wysyłek realizowanych za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nie da się tego przewidzieć, ponieważ zależne jest to od wielu czynników, czyli aktualnego obciążenia pracowników, a także kiedy dana paczka ze śpiworem została zapakowana do wysyłki.

Jaki śpiwór wybrać – jaki jest najlepszy śpiwór?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Brzmi – nie ma czegoś takiego jak najlepszy śpiwór. Każdy produkt jest inny. Ciężko jest wskazać jeden, który spełni swoją rolę w różnych sytuacjach. Na przykład śpiwór górski sprawdza się doskonale w górach. Lepiej izoluje ciepło niż śpiwór na lato. Natomiast korzystanie ze śpiworu górskiego w ciepłe lato nie będzie miało większego sensu. Jednym słowem to jaki jest najlepszy śpiwór, zależy wyłącznie od konkretnej sytuacji i potrzeb danej osoby. Nie można zatem wskazać jednego śpiwora, który byłby najlepszy. Można natomiast wskazać grupę śpiworów, które pod kilkoma względami są najlepsze. Najlepsze śpiwory w różnych wariantach cenowych zostały przedstawione u góry w zestawieniu.

Jaki śpiwór wybrać – czy spanie w śpiworze jest wygodne?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to czy spanie w śpiworze jest wygodne. Wszystko zależy od tego co znajduje się pod śpiworem. Bardzo często śpiwory są cienkie. Przez to mogą być niewygodne. Wypadałoby rozłożyć śpiwór na miękkim materiale. Śpiąc w śpiworze na materacu, kocu albo trawie nie powinniśmy się martwić o wygodę. W sytuacji gdybyśmy spali na betonie czy kostce, to nie byłoby to dla nas zbyt fajne przeżycie. Czasem zdarzają się grube śpiwory, w których praktycznie na każdym podłożu może być wygodne. Są to natomiast śpiwory specjalistyczne, a nie zwykłe rekreacyjne i turystyczne. Podsumowując, wygoda zależy od tego na czym śpimy, a nie od samego śpiwora, chociaż, w niektórych sytuacjach sam śpiwór potrafi być wygodny.

Kategorie: Sprzęt

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *