Jaki powerbank wybrać? Jak wiesz, wybór powerbanka nie należy do rzeczy najłatwiejszych. Na polskim rynku działa wielu producentów powerbanków. Jedne z nich są warte polecenia, inne natomiast są dosyć mierne. Wiele z powerbanków posiada zróżnicowane cechy, dlatego warto dowiedzieć się, u których producentów warto kupować oraz jakie parametry powinien zawierać idealny powerbank. Istotnych czynników, które warto wziąć pod uwagę, przy wyborze swojego idealnego powerbanka jest sporo. Zanim jednak je wymienię, chciałbym przedstawić moje typy, jeśli chodzi o wybór powerbanków. A o to moim zdaniem najlepsze powerbanki:


Widzimy, że propozycji jest dość sporo. Celowo nie wskazałem jednego modelu, ponieważ każdy użytkownik posiada inne preferencje, jeżeli chodzi o urządzenia. Osobiście wybrałem warianty, które sam brałbym pod uwagę podczas wyboru tego sprzętu. Nie bez powodu powyższe produkty zostały nazwane jako najlepsze powerbanki. Posiadają ciekawe podzespoły, które w relacji jakości do ceny wypadają rewelacyjnie. Pamiętaj jednak, żeby przed zakupem jakiegokolwiek powerbanka zastosować się do poniższych wskazówek. Pozwoli Ci to dokonać odpowiedniego wyboru sprzętu. Powyższa lista produktów powinna odpowiedzieć Ci na pytanie, jaki powerbank wybrać lub w jakich miejscach szukać tego najlepszego.

Jaki powerbank wybrać – ważne zastosowanie.

Przed wyborem konkretnego powerbanka powinniśmy zastanowić się, w jakich sytuacjach może nam się przydać. Po pierwsze czy będzie to jedynie doraźne doładowanie telefonu w czasie potrzeby, czy codzienne doładowywanie np. sprzętu nawigacyjnego. Dodatkowo powinniśmy określić się czy powerbank będzie przenoszony np. w plecaku, a może umieszczony będzie w samochodzie w razie potrzeby. W zależności od tego, który wariant wybierzecie, wiąże się on z zupełnie innymi parametrami powerbanka. Oczywiste, przecież jest, że powerbank przenoszony w plecaku nie może mieć dużej wagi i dużych rozmiarów. Warto, zatem przemyśleć przeznaczenie powerbanka i określić sytuacje, w których będzie używany. Ważne, żeby zrobić to przed zakupem.

Jaki powerbank wybrać – istotna pojemność.

Najważniejsza jest oczywiście pojemność powerbanka. Im jest ona większa, tym lepiej. Każde 3500 mAh odpowiada przeważnie całkowitej pojemności przeciętnego smartfona. Aktualnie na rynku funkcjonują powerbanki o pojemności 5000 mAh, jak i takie mające nawet 10 000 mAh. Wybór należy do Was w zależności od tego, jak duże jest wasze zapotrzebowanie na dodatkową energię. Warto tutaj zaznaczyć, że nowsze telefony przeważnie zużywają więcej energii niż te starsze. Bardziej wymagające aplikacje, nowoczesny funkcje telefonów komórkowych, wszystko to wymaga niemałych pokładów energii. Oczywiste jest, że starsze telefony nie mają takich podzespołów, aby to wszystko udźwignąć. Dlatego dla tych starszych telefonów wybieraj powerbanki o mniejszej pojemności, natomiast dla tych nowszych zalecam te z większą pojemnością.

Jaki powerbank wybrać – wejścia i ładowanie.

Ważne, abyś zorientował się jakie wejścia posiada wybrany przez Ciebie powerbank. Czy jest to wyłącznie wejście USB, czy również micro USB. Jest to dość istotne, ponieważ dzięki temu będziesz wiedział jakie urządzenia będziesz mógł naładować w czasie potrzeby. Powerbanka użyć można do ładowania telefonów, smartfonów, opasek na rękę, zegarków elektronicznych, kamer czy nawigacji. Czasami zdarza się, że istnieje możliwość naładowania konsoli do gier czy odtwarzaczy MP4 lub MP3. Jeżeli wybrany przez Ciebie powerbank nie posiada oczekiwanego przez Ciebie wejścia, to w takiej sytuacji zawsze możesz dokupić odpowiednią przejściówkę lub kabel USB – Micro USB.

Jaki powerbank wybrać – bezpieczeństwo.

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem, który pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie, jaki powerbank wybrać jest bezpieczeństwo. Ważne jest, aby powerbank nie był wykonany z łatwopalnego materiału i aby wyposażony był w zapobiegające zwarciu bezpieczniki. Niektóre, powerbanki nie są zabezpieczone w ten sposób i ulegają awariom. Ma to znaczenie w szczególności wtedy, kiedy powerbanki dajemy do użytku dzieciom. Dzieci jak to dzieci, wiadomo, mogą wpaść na różne pomysły. Przypadkowo mogą zalać powerbanka wodą czy zrzucić z wysokości. Ważne, żeby powerbank był odporny na tego typu zdarzenia. Dobrze by było, gdyby był szczelnie zamknięty, pyłoszczelny i wodoodporny. To pozwoli zabezpieczyć go odpowiednio na wyjątkowe sytuacje.

Jaki powerbank wybrać – producent.

Do czołowych producentów powerbanków należą takie marki jak: Sony, Samsung, Manta, Xblitz czy Ansmann. Moim zdaniem są to sprawdzone firmy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze powerbanków. Niekiedy opłaca się zakupić ich tańsze zamienniki. Bardzo często siła producenta idzie w parze z jakością oferowanego produktu. Z tego powodu w powyższym zestawieniu umieszczone zostały produkty z różnych marek, których produkty mają dobrą relację ceny do jakości. Oferują one przede wszystkim dobrej jakości produkty, a do tego wyposażone są w solidne i bezpieczne podzespoły. Zepsute egzemplarze powerbanków zdarzają się naprawdę rzadko, ponieważ wiadomo, że tak silne marki nie mogą sobie pozwolić na stratę reputacji. Warto, zatem poważnie rozważyć ich zakup.

Jaki powerbank wybrać – cena powerbanków.

Cena powerbanków może różnić się w zależności od funkcji powerbanków, jego wagi, ciężkości, wejść i szybkości ładowania. Moim zdaniem najlepszy wybór powerbanków to taki, który mieści się w przedziale 50 – 150 zł. Nie ma co przepłacać za powerbanka. Zwykły z pewnością Ci wystarczy, chyba że wybierasz się w miesięczną podróż bez dostępu do prądu. W takiej sytuacji warto postawić na droższe powerbanki z większą pojemnością. Cena powerbanków na ogół wacha się w przedziale od 30 do 500 zł. Pamiętajmy, jednak, że nie zawsze produkt droższy oznacza produkt lepszy.

Jaki powerbank wybrać – wyświetlacz LCD czy LED.

Zastanawiając się nad tym, jaki powerbank wybrać powinieneś zwrócić uwagę na wskaźnik naładowania. Występują dwa rodzaje wskaźników naładowania w powerbankach: jeden to wyświetlacz LCD, drugi to wskaźnik LED, występujący w postaci diod. Mają one wpływ na sam aspekt estetyczny. Dla mnie nie jest on zbyt istotny, natomiast są osoby, które przywiązują dużą wagę do aspektu wizualnego. To, który ze wskaźników powinno się wybrać, zależy w gruncie rzeczy od indywidualnych preferencji danego użytkownika. Aktualnie nie ma przewagi, któregoś ze wskaźników. Oba wskaźniki naładowania są praktycznie tak samo popularne.

Jaki powerbank wybrać – dodatki.

Podczas zastanawiania się nad tym, jaki powerbank wybrać, uwagę powinieneś zwracać, także na dodatki oferowane w zestawie z tym urządzeniem. Powerbank może być wzbogacony o latarkę LED, która potrafi być użyteczna w wyjątkowych sytuacjach. Może generować naprawdę intensywne światło. Kolejnym dodatkiem może być ładowarka solarna, która pomoże nam doładować urządzenie w praktycznie każdym miejscu. Wiadomo, że nie zawsze bateria zostanie naładowana na maksymalny poziom, natomiast bez problemu zwiększysz jej poziom przy pomocy takiego do dodatku. Kolejną rzeczą może być uchwyt, który pozwoli nam zamocować powerbank tam, gdzie jest to potrzebne. Taki powerbank za jego pomocą możemy przypiąć na przykład do kluczy czy innego miejsca.

Jaki powerbank wybrać – kupowanie przez Internet.

Moim zdaniem najlepsze powerbanki kupić można przez Internet. W Internecie mamy dość ciekawy wybór, jeśli chodzi o tego typu sprzęt. Dodatkowo dokładne opisy każdego z produktów pozwalają na dogłębną analizę każdego z parametrów i ich porównywanie między produktami. W Internecie także wszystko załatwimy dużo szybciej. Nie marnujemy czasu na jechanie do sklepu, stanie w kolejkach do kas i czekanie na obsługę. Bardzo często w formie online znajdziemy oferty najtańszych powerbanków. Sprzedając produkty przez Internet, sprzedawcy nie tracą niepotrzebnych pieniędzy na personel sklepowy, dzięki czemu mogą trochę zbić z ceny. Kolejną zaletą jest możliwość przejrzenia opinii na temat produktów, których nie znajdziemy w sklepie stacjonarnym. W taki sposób zmniejszamy ryzyko zakupu nietrafionego produktu.

Jaki powerbank wybrać – płatność i dostawa.

W sklepach, gdzie oferowane są najlepsze powerbanki, możemy płacić online. Aktualnie najczęściej wykorzystywaną formą płatności jest PayU i PayPal. Jeżeli z jakichś powodów nie masz jeszcze konta bankowego, z którego mógłbyś płacić za rzeczy zakupione w Internecie, to polecam Ci przeczytać mój poradnik jak założyć konto w banku. Mając konto bankowe, jesteś praktycznie nieograniczony i możesz kupować rzeczy z różnych miejsc na świecie. Oczywiście istnieją alternatywne metody zapłaty, możesz płacić na przykład za pobraniem, jeżeli sklep oferuje dostawę kurierem. Oprócz dostawy produktów kurierem możesz oczekiwać jeszcze przesłania produktów za pośrednictwem Poczty Polskiej, czy przy pomocy paczkomatów 24.

Jaki powerbank wybrać – najlepsze powerbanki.

Prawdę mówiąć wręcz niemożliwe staje się wybranie wyłącznie jednego modelu powerbanka, który jest najlepszy. Jakie to są najlepsze powerbanki? Najlepszymi powerbankami możemy nazwać produkty, które posiadają sporą pojemność, mają wystarczającą liczbę wejść USB, są lekkie, posiadają podstawowe funkcje, są małe i możliwe do zastosowania w różnych sytuacjach. Moim zdaniem to są najlepsze powerbanki. W skład branych pod uwagę właściwości mogą wchodzić jeszcze inne parametry, których tu nie wymieniłem, ale moim zdaniem mają niewielki wpływ na powerbank. Oczywiście te moim zdaniem najlepsze parabanki znajdziecie u góry w zestawienie tego wpisu.

Jaki powerbank wybrać – rady.

Przed zakupem powerbanka sprawdź jego parametry. Przy wyborze kieruj się porównaniem wyżej wymienionych własności. Zestawiaj ze sobą różne oferty w celu wyselekcjonowania tego najlepszego wariantu. Czytaj opinie w Internecie o produktach, bardzo łatwo z nich dowiedzieć się wszystkiego o jakości danego sprzętu. Powerbanki kupuj przez Internet, to pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale i nerwy. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zdajesz sobie sprawę na, co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie powerbanku. Wierzę, że wiesz już, jaki powerbank wybrać. Jeżeli powyższe oferty powerbanki nie przypadły Ci do gustu i nadal jesteś niezdecydowany, to pamiętaj, że zawsze możesz przejrzeć oferty zagraniczne, na przykład te na Aliexpress. Czasami mają tam jakieś fajne promocje, z których warto skorzystać.

Kategorie: Sprzęt

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *