Jaką kamerę internetową kupić przez Internet?

Jaką kamerę internetową kupić? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników komunikatorów głosowych, blogerów i youtuberów. Jeśli chcemy wybrać dobrą i solidną kamerę internetową, która posłuży nam na lata to w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się do czego ta kamerka nam służyła. W sposób oczywisty nie mówię tutaj o funkcji przekazywania obrazu bo to oczywiście logiczne, że kamera ma to robić. Mam na myśli natomiast o to co za jej pośrednictwem będziemy robić, czyli czy będzie służyła do internetowej rekrutacji, zwykłej rozmowy na komunikatorze Skype, do monitoringu, a może do internetowego streamu. Dlaczego to tak ważne? Niektóre kamery internetowe generować mogą obraz w tak dobrej jakości, że internet przeciętnego użytkownika nie jest w stanie przesyłać informacji o obrazie dalej bez utraty jakości i gubienia klatek. W przypadku, gdy cel już mamy ustalony warto rozważyć inne cechy kamer internetowych, które warto wziąć pod uwagę. Zanim, jednak przejdziemy do cech, to najpierw przedstawię listę ofert, która pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie jaką kamerę internetową kupić przez Internet:


Ofert kamer internetowych jest dość sporo. Jest w czym wybierać. Wybranie tej jednej najlepszej dla Ciebie kamery internetowej nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu. Przy wyborze kamery posługuj się poniższymi najważniejszymi cechami kamer internetowych.

Rozdzielczość obrazu

Pierwszą rzecza o jakiej warto wspomnieć to rozdzielczość obrazu. To właśnie ona powinna być decydującym czynnikiem mającym wpływ na to jaka kamera zostanie wybrana. Obraz za pośrednictwem kamery internetowej nagrywać można w różnych rozdzielczościach. Im mniejsza rozdzielczość obrazu tym mniej wydajny musi być nasz komputer lub laptop, aby w sposób wydajny ją obsługiwać. W przypadku, gdy kamera służyć będzie do zwykłych koleżeńskich rozmów nie ma sensu inwestować w kamerę internetową i ograniczyć się do rozdzielczości 640×480. W przypadku, gdy konieczny jest bardzo dobry obraz przekazu warto zainwestować w kamerę wyposażoną w rozdzielczość 1920×1080. Trzeba jednak pamiętać, że do obsługi kamer w rozdzielczości Full HD posiadać trzeba sprawny procesor i Internet.

Wygoda użytkowania

Kolejną cechą jaką warto wziąć pod uwagę przy zakupie kamery internetowej jest wygoda użytkowania. Trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak długość kabla czy wyposażenie kamery w element mocujący. Warto dokładnie przed zakupem w opisie kamery dowiedzieć się jaką długość kabla ona posiada, aby nie okazało się, że kamery nie możemy ustawić w miejscu w jakim chcemy to zrobić. Element mocujący jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na łatwe zamontowanie kamery np. na ekranie laptopa, ekranu lub telewizora. Dobrze by było, gdyby kamera internetowa zawierała funkcje automatycznego ustawiania ostrości. To stanowczo poprawi komfort użytku, ponieważ nie będziemy musieli co chwilę konfigutować jej ostrości.

Ustawienia ostrości obrazu

Jedną z cech, która pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie jaką kamerę internetową kupić, są ustawienia ostrości obrazu. Istnieje kilka możliwych opcji ostrości obrazu w kamerach. Regulacja ostrości obrazu odbywać się może na trzy sposoby. Może odbywać się w sposób automatyczny, w którym ostrość obrazu ustawiana jest na podstawie rozpoznanego obiektu. Może wykonywać się w sposób ręczny, kiedy to użytkownik sam ustawia ostrość obrazu. Może mieć, także ustawioną stałą ostrość obrazu.

Liczba FPS

Kolejnym ważnym aspektem jest liczba FPS oznaczająca liczbę klatek na sekundę transmitowanych przez kamerę internetową. Możliwa jest transmisja obrazku w 30, 60 lub 120 FPS-ach. Im więcej klatek na sekundę tym oczywiście lepszy jest efekt wizualny. Nie wszystkie monitory natomiast są w stanie wyświetlić 120 fps-ów, a ograniczają się jedynie do 60, dlatego warto dowiedzieć się przed zakupem kamery internetowej ile maksymalnie klatek na sekundę jest w stanie wyświetlić nasz lub czyjś monitor. Mówi się, że ludzkie oko nie jest w stanie zauwazyć różnicy pomiędzy sześćdziesięcioma a stu dwudziestoma klatkami na sekundę, dlatego optymalną decyzją jest wybór kamery internetowej z 60 FPS-ami.

Kompatybilność

Ważna cechą jaką musi posiadać kamera internetowa jest kompatybilność. Musi ona współpracować z systemem na jakim będzie operować. Czasem jednak zdarza się, że stare kamery nie są kompatybilne z najnowszymi wersjami Windowsa, więc warto dowiedzieć się jaka aktualnie wersja tego systemu zainstalowana jest na twoim laptopie lub komputerze. Jeśli jest to Windows 10 to warto upewnić się czy kamera obsługuję tę wersję systemu. Podobnie w operowaniu na innych systemach. Korzystając z Maca upewnij się, że kamera internetowa będzie w stanie na nim pracować. Często zdarza się, że kamery internetowe tworzone są na konkretne platformy i systemy operacyjne.

Łatwość użytku.

Łatwość użytku jest dość istotną cechą kamery internetowej. Warto wybierać te kamery, które nie są trudne w obsłudze. Bardzo ważna jest łatwa konfiguracja kamery. Często zdarzają się kamery internetowe, które automatycznie po przypięciu kabla USB, pobierają aktualizację i niezbędne sterowniki. Takie kamery internetowe staraj się wybierać. Po co utrudniać sobie życie i kupować kamery, które wymagają ręcznej instalacji? Myślę, że jest to strata czasu. Każda kamera internetowa powinna być łatwa w obsłudze po to, aby mógł korzystać z niej każdy. Osoby starsze mogą mieć problem z konfiguracją i użytkowaniem takiego sprzętu, podobnie jak dzieci, dlatego jest to bardzo ważna cecha, którą trzeba rozpatrzyć, zastanawiając się nad tym, jaką kamerę internetową kupić.

Jaką kamerę internetową kupić – cena.

Cena kamery internetowej może być różna. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 15 do 2000 zł. Funkcje kamer internetowych mogą być różne. Jakość nagrywania może odbywać się w przeróżnych rozdzielczościach stąd taka rozbieżność cenowa. Na cene wpływa, także to czy mówimy o kamerze przewodowej, bądź bezprzewodowej, bo takie również istnieją. W tym wpisie zakładam, że wiekszość interesują wyłącznie zwykłe kamery internetowe do komunikatorów głosowych, takich jak Skype. Większość z Was z pewnoscią nie będzie nic nagrywać, ani nic streamować, więc te kamery przedstawione powyżej z pewnością spełnią Wasze podstawowe wymagania.

Jaką kamerę internetową kupić – kupowanie przez Internet.

Aktualnie opłaca się kupować kamery internetowe przez Internet. W dużych sklepach internetowych kamery znajdziemy po dużo lepszej cenie niż w sklepach stacjonarnych. Wszystko wynika z tego, że w przypadku sklepów stacjonarnych właściciel zmuszony jest opłacić pensję pracowników obsługi, ochrony i wynajęcia obiektu. Wszystko to przekłada się na ceny produktów, a w tym też pośrednio na cenę kamery internetowej. Kupowanie przez Internet to dobry sposób, aby znaleźć tanią kamerę, która dotrze do nas w ciągu kilku dni. Wszystko możemy zrobić zdalnie, kompletnie nie ruszając się z domu. Kamerę internetową dostarczy kurier, a opłatę będziemy mogli wnieść przez Internet za pomocą PayU lub poprzez opcję opłata za pobraniem. Chcąc robić zakupy przez Internet, powinno się mieć konto bankowe, to przyśpiesza cały proces. Kiedyś pisałem już o tym jak założyć konto w banku przez Internet. Dlatego, jeśli jakimś cudem nie masz jeszcze konta bankowego, to skorzystaj z powyższego linku, aby je założyć.

Jaką kamerę internetową kupić – kilka rad.

Nie wiesz jaką kamerę internetową kupić? Pierwsza rada jest taka, zastosuj się do wskazówek powyżej. Zwracaj uwagę na właściwości kamery internetowej, tj. jej rozdzielczość, rozmiar, łatwość użytku, liczbę FPS i wygodę użytkowania. Przed wybraniem kamery sprawdź dokładnie jej parametry. Przed zakupem zawsze czytaj jej opinie na stronie witryny pod produktem. Kamerę kupuj przez Internet, pozwoli to Ci zaoszczędzić sporo czasu. Zastosowanie się do tych rad pomoże Ci kupić sprzęt, o którym marzyłeś!

Jaką kamerę internetową kupić – zakończenie.

Jak widzisz wybór kamery internetowej wcale nie musi należeć do rzeczy najtrudniejszych. Po przeczytaniu powyższego poradnika i poznaniu podstawowych cech kamery internetowej, myślę, że nie powinieneś mieć problemów z tym jaką kamerę internetową kupić. Jeżeli miałbyś jakieś pytania to śmiało możesz zadawać je w w komentarzu, a postaram się Ci jakoś doradzić. Jeżeli wybór z przedstawionych przeze mnie kamer internetowych wydaje się dla Ciebie mały, to polecam przejrzeć oferty na stronie Aliexpress. Znajdziesz tam ciekawe oferty kamer internetowych w niskich cenach. Oczywiście dostawa tego typu produktów z zagranicy może trochę potrwać, natomiast jeśli nigdzie Ci się nie śpieszy to z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie,

Kategorie: Sprzęt

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *