Jak zmienić język w telefonie na polski?

Poniżej przedstawiono jak zmienić język w telefonie na polski:

Wiadomo, że zdarzają się różne sytuacje. Język na telefonie czasami pod wpływem różnych szkodliwych aplikacji może zostać zmieniony. Warto wiedzieć co robić w takiej sytuacji podczas gdy język zostanie zmieniony na angielski lub chiński. Dzięki powyższemu filmowi i poniższej instrukcji dowiesz się jak zmienić język w telefonie na polski! Telefon w instruktażu to oczywiście urządzenie wyposażone w system Android. Nie męcz się korzystając z telefonu w języku obcym! Wystarczy kilka prostych kliknięć, aby cieszyć się językiem polskim na swoim urządzeniu!

Jak zmienić język w telefonie na polski? (szczegółowa instrukcja)

Poniżej przedstawiono szczegółową instrukcję zmiany języka w telefonie z Androidem. Procedura jest dość prosta. Sprawdź sam!

Krok1.

jak zmienić język w telefonie na polski

W pierwszej kolejności przejdź do zakładki “Apps”. Zakładka ta oczywiście jest w języku angielskim, ponieważ jeżeli chcecie zmienić język telefonu na polski to nie będziecie raczej tego robić w ojczystym języku. Wobec tego przechodzimy do zakładki związanej z aplikacjami.

Krok 2.

zmiana języka telefonu

Teraz po prostu przeszukujemy swoje wszystkie aplikacji w poszukiwaniu opcji “Settings”. Sprawa jest oczywista, ponieważ wiadomo, że ustawienia telefonu będziemy właśnie zmieniać w tej zakładce. Po przejściu w ustawienia telefonu wyświetlą nam się poniższe opcje.

Krok 3.

język polski w telefonieTutaj należy zwrócić uwagę na to, że wybieramy dwie opcje. W pierwszej kolejności z górnych zakładek takich jak connections, device, controls i general wybierzemy zakładkę “Controls”. Następnie wybieramy zakładkę “Language and input” oznaczającą język i wprowadzanie.

Krok 4.

Wyświetlą nam się opcje językowe. Do wyboru mamy możliwość wyboru dwóch opcji. W pierwszej zakładce od góry “Language” znajdziemy ustawienia dotyczące systemu operacyjnego telefonu. Jeżeli chcesz zmienić język urządzenia to ta zakładka jest dla Ciebie. Po wyborze tej zakładki wyświetli Ci się lista języków dostępnych w Twoim telefonie. Następnie z listy wybierasz interesujący Cię język.

W przypadku gdybyś chciał zmienić język klawiatury w telefonie na polski to wybierasz drugą zakładkę “Language” (tę która leży niżej). Tam w zakładce More Languages znajdziesz język, który możesz zainstalować w swoim telefonie i którego możesz używać. Cała ta procedura jest opisana w powyższym filmie. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego filmu wiesz już jak zmienić język w telefonie na polski!

Kategorie: Telefon

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *