Jak zmienić IP w telefonie?

Zastanawiasz się jak zmienić IP w telefonie? Istnieją, różne metody przy pomocy, których będziesz w stanie zmienić swój adres IP w szybki i prosty sposób bez specjalistycznej wiedzy informatycznej. Do zmiany IP potrzebować będziesz tego programu. Najłatwiej wszystko zrobić, bazując na wiedy zawartym w tym filmie:

 

Jak zmienić IP w telefonie instrukcja

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z Was woli instrukcje opisowe niż filmy wideo, dlatego zdecydowałem się na stworzenie poniższej instrukcji, która pomoże Wam zmienić adres IP w swoim telefonie. Cały proces pokazuję na telefonie z zainstalowanym systemem Android, natomiast należy pamietać, że zmiana adresu IP przy pomocy prezentowanego programu VPN jest możliwa na różnych systemach, takich jak iOS, Mac czy Windows. W jednym ze swoich wpisów tłumaczyłem już jak zmienić adres IP komputera w Windows 10, natomiast w tym wpisie w pełni skoncentruje się na instalacji i obsłudze programu w telefonie. Przejdźmy zatem do poszczególnych kroków.

Załóż konto w NordVPN

NordVPN oferta

Oczywiście proces zmiany IP w telefonie rozpoczynamy od instalacji programu NordVPN. W tym celu należy przejść do strony: pobierz NordVPN.

Wyświetli Ci się witryna programu NordVPN. Należy wybrać widoczny na stronie czerwony przycisk. Po jego wybraniu powinny wyświetlić Ci się następujące opcje:

NordVPN ceny

Teraz należy wybrać interesujący nas plan. NordVPN oferuje różne warianty. Osobiście zalecam skorzystać z planu 3 letniego, ponieważ wtedy w przeliczeniu na miesiąc przeważnie wychodzimy na tym najkorzystniej. Oczywiście, jeżeli chcesz tylko przetestować działanie programu VPN i nie potrzebujesz go na dłużej, to wtedy warto skorzystać z planu na jeden miesiąc. Po wybraniu planu wyświetli Ci się kolejny krok.

NordVPN nowe konto

W tym kroku musisz stworzyć nowe konto. Koniecznie w odpowiednie pole umieść swój aktualny adres e-mail. Będzie on wymagany później do logowania się w NordVPN.

Następnie przejdź do kolejnego etapu, czyli kroku 3. W tej fazie należy wybrać interesujący Cię sposób zapłaty. Masz różne możliwości opłacenia wybranego wariantu. Możesz skorzystać z opcji:

  • Przelewy24
  • Karty kredytowej (Visa, Mastercard, etc.)
  • AliPay
  • Kryptowalut
  • I wielu innych niewymienionych tutaj metod metod płatności

Po wybraniu metody w niektórych przypadkach trzeba będzie uzupełnić jeszcze dodatkowe pola związane z wybraną formą płatności. Następnie należy przejść dalej.

jak zmienić ip w telefonie

Teraz należy wybrać sposób opodatkowania zakupu. Wybrałem tutaj Polskę (Poland). Następnie wybieramy czerwony przycisk kontynuuj. Przekieruje nas do wybranej metody płatności. W tym przypadku są to Przelewy24. Trzeba będzie opłacić NordVPN przy pomocy jednej z możliwych opcji. Po dokonaniu płatności NordVPN wyśle nam dalsze instrukcje na wpisany we wcześniejszym kroku adres e-mail.

Ustaw hasło i potwierdź konto

jak zmienić IP w telefonie

 

Teraz zaloguj się na swoj skrzynkę e-mail. Powinny wyświetlić Ci się nowe wiadomości od NordVPN. Wejdź w pierwszą wyświetloną wiadomość. Powinny pokazać Ci się następujące informacje:

NordVPN aktywacja

NordVPN informuje Cię o konieczności ustanowienia swojego hasła i aktywacji swojego konta. Wystarczy teraz, że klikniejsz w przycisk, który widieje w wiadomości. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której konieczne będzie ustanowienie swojego hasła do konta. Oczywiście ustanowione hasło należy zapamiętać, ponieważ będzie one potrzebne do zmiany IP w sowim telefonie i zalogowania się do konta NordVPN.

Zainstaluj program VPN

jak zainstalować NordVPN

Po założeniu konta w NordVPN nadszedł moment instalacji programu NordVPN. Proces należy rozpocząć od wejścia w drugą z wiadomości przesłanych na naszą skrzynkę pocztową e-mail. W wiadomości powinniśmy mieć odnośnik, w który należy kliknąć. Przekieruje nas do miejsca z którego pobierzemy program na nasz telefon.

NordVPN instalka

Teraz wystarczy wybrać przycisk pobierz plik .apk lub pobrać aplikację ze sklepu play wybierając przycisk “Pobierz z Google Play”. Polecam skorzystać z tej drugiej opcji.

NordVPN sklep play

Po przejściu do sklepu play upewnijcie się, że wyswietliła Wam się zakładka aplikacji NordVPN. Teraz należy wybrać przycisk zainstaluj umiejscowiony nieco pod nazwą aplikacji. Następnie wystarczy, że poczekasz na ukończenie procesu instalacyjnego. Po chwili powinien pokazać Ci się przycisk “otwórz”. Kliknij w niego, a powinna uruchomić się aplikacja NordVPN.

Jak zmienić IP telefonu?

NordVPN logowanie

Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz jej interfejs. Wystarczy wybrać przycisk “LOG IN”. Wyświetli Ci się okno logowania.

nordvpn zaloguj

Teraz wystarczy, że wpiszesz swój adres e-mail i hasło, które przed chwilą ustanowiłeś. Upewnij się, że dane wpisane są poprawnie. Następnie ponownie wybierz przycisk “LOG IN”. Powinieneś pomyślnie zalogować się na konto NordVPN.

NordVPN łączenie

Po zalogowaniu zobaczysz mapę z oznaczonymi na niej serwerami. Możesz wybrać opcję quick connect, która pozwoli Ci na szybkie znalezienie optymalnego dla Ciebie serwera. Jeżeli, jednak wolisz samodzielnie wybrać serwer, przy pomocy którego zmienisz swoje IP, to przewiń aplikację w dół. Zobaczysz tam listę dostępnych serwerów.

NordVPN serwery

Wśród wyświetlonych serwerów powinieneś zobaczyć, również te z Polski. Aby połączyć się z którymś z znich wystarczy, że klikniesz na kraj, z którym chcesz nawiązać połączenie. Po kilku sekundach powinieneś połączyć się z wybranym serwerem, a Twoje IP powinno zostać zmienione na Polskie lub zagraniczne, w zależności od tego, który serwer wybrałeś.

jak zmienić ip w telefonie?

Po połączeniu z serwerem zostanie on, także oznaczony na mapie, a w lewym dolnym rogu zobaczysz nazwę kraju podświetloną kolorem zielonym, który oznacza, że udało pomyślnie połączyć się z serwerem. W tym przypadku nawiązano połączenie z serwerem ze Stanów Zjednoczonych. W ten sposób Twoje IP w telefonie zostało zmienione. Jeżeli chcesz przerwać połączenie i przywrócić wczesniejszy adres IP, to wystarczy, że wybierzesz przycisk “DISCONNECT”. Dotarliśmy już do końca instrukcji jak zmienić IP w telefonie. Mam nadzieję, że szybko i bezproblemowo przebrnąłeś przez cały proces aż do tego momentu i wiesz już jak zmienić IP w telefonie.

Zmiana IP w telefonie opinia

Jak z pewnością zauważyłeś zmiana IP w telefonie jest naprawdę prosta. Aktualnie wystarczy skorzystać z jednego dość intuicyjnego i prostego w obsłudze programu NordVPN. Ten program VPN na telefon to ciekawa aplikacja dla każdego, kto nie wie jak zmienić adres IP w telefonie, a chciałby koniecznie to zrobić. Użytkownicy nie powinni mieć z tym wiekszego problemu, ponieważ cały proces jak pewnie zauważyłeś z powyższej instrukcji lub nagrania jest niezwykle łatwy.

Oprócz tego NordVPN to jeden z bardziej popularnych programów VPN na telefon dostępnych w Sklepie Play. Ma on bardzo dobrą renomę, daje użytkownikom duże poczucie bezpieczeństwa, a także pozwala na ochronę własnej prywatności w Internecie. Koniecznie skorzystaj z NordVPN, jeżeli zależy Ci na ochronie swoich danych i prawatności lub na zmianie swojego adresu IP w telefonie, komputerze lub w innych urządzeniach.

Kategorie: Telefon

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *