Jak założyć konto w banku przez Internet?

Nie wiesz jak założyć konto w banku? Obejrzyj poniższy film, który pomoże Ci to zrobić!

Kliknij, aby otworzyć wniosek.

Zakładanie konta w banku przez Internet nie należy do rzeczy najprostszych. Nie ma co się, zatem dziwić, że w Internecie bardzo często wyszukwiane są takie frazy jak “Nie wiem jak założyć konto w banku” albo “W jaki sposób założyć konto bankowe online”. Skoro jesteś na tej stronie oznacza to, że Ty także masz z tym problem i chciałbyś dowiedzieć się jak to zrobić. Postaram się w jak najkrótszy i jak najbardziej intuicyjny sposób wytłumaczyć Tobie jak to zrobić. Pierwszą czynnością, którą musicie wykonać jest przejście na stronę banku. Proponuję założyć konto w mBanku, ponieważ ostatnio posiada on naprawdę dobrą ofertę. Aby przejść do wniosku internetowego KLIKNIJ TUTAJKiedy będziesz już na stronie mBanku powinna wyświetlić się Tobie następująca oferta:

Jak założyć konto w banku przez Internet

Po wyświetleniu strony wybierz czerwony przycisk “Załóż eKonto”. Pamiętaj, że z czasem strona internetowa mBanku może ulec zmianom, dlatego zazwyczaj szukaj jakiegoś przycisku na którym znajduje się podobny napis jak ten “Załóż eKonto”. Po wybraniu przycisku przekieruje nas do wniosku internetowego. Wniosek Internetowy podzielony jest na pięć etapów. Pierwszy z etapów przedstawiony został poniżej.

Jak założyć konto w banku przez Internet? – podstawowa weryfikacja.

Etap 1 składania wniosku mBank

Na samym początku przygotuj swój dowód osobisty. Następnie wpisujemy w odpowiednie pola następujące dane z dowodu:

 • Imię / Imiona
 • Nazwisko
 • Telefon komórkowy (Powinien składać się z 9 cyfr, celowo został zamazany na zdjęciu)
 • Adres e-mail

Jak założyć konto w banku przez Internet? – dane do umowy.

Kolejna zakładka dotyczy karty do konta bankowego. Zalecam wybrać kartę VisapayWave lub stworzyć swoją kartę w zakładce Twoja karta. Następnie musimy zaznaczyć zgodę na wykorzystanie swoich danych. Kiedy upewnimy się, że wszystkie dane są wpisane poprawnie to wybieramy czerwony przycisk “dalej”. Przeniesie nas do kolejnego etapu wniosku internetowego o założenie konta bankowego w mBanku:

Jak założyć konto bankowe przez InternetW etapie drugim do przepisania z dowodu osobistego mamy następujące dane:

 • PESEL (Celowo zamazany na zdjęciu)
 • Obywatelstwo
 • Państwo urodzenia
 • Miejsce urodzenia
 • Nazwisko panieńskie matki
 • Numer dowodu osobistego (celowo zamazany na zdjęciu)
 • Data ważności dokumentu tożsamości.

Po wpisaniu powyżej wymienionych danych musimy jeszcze odpowiedzieć na 3 pytania. Jeśli rozliczasz się w Polsce z podatków to przy pierwszym pytaniu zaznacz opcję “TAK”. Jeśli nie rozliczasz się z podatków w Polsce to zaznacz opcję “NIE”. Drugie pytanie dotyczy Twojego obywatelstwa. Jeśli jesteś obywatelem USA to zaznacz opcję “TAK”, natomiast jeśli nie jesteś to zaznacz opcję “NIE”. Trzecie pytania odnosi się do bycia rezydentem podatkowym w innych państwach. Jesli jesteś to zaznacz opcję “TAK” w innym przypadku zaznacz opcję “NIE”. Następnie jeśli chcemy możemy sobie przeczytać podstawę prawną. Kiedy mamy już wszystkie dane uzupełnione i wszystkie opcję zaznaczone zgodne z rzeczywistością to wybieramy czerwony przycisk “Dalej”. Przeniesie nas do etapu trzeciego, który prezentuje się w sposób ukazany poniżej.

Jak założyć konto w banku przez Internet? – adres wnioskodawcy.

konto w mBanku eKontoW etapie trzecim do wypełnienia w formularzu mamy adres zamieszkania do którego zalicza się:

 • Ulica
 • Numer budynku
 • Numer lokalu
 • Kod pocztowy
 • Miejscowość
 • Kraj

Jak założyć konto w banku przez Internet? – sposób podpisania umowy.

Jeśli chcesz otrzymać korespondencję na inny adres to zaznacz opcję “Chcę otrzymać korespondencję na inny adres” i wpisz tam adres na, który chcesz otrzymać pocztę. Następnie w zakładce “Kolejny Wnioskodawca” zaznaczamy opcję wnioskuję sam. W dalszej kolejności sprawdzamy poprawność wpisanych danych i wybieramy opcję “Dalej”.

mBank jak założyć konto bankowe

Teraz do uzupełnienia mamy sposób podpisania umowy. Umowa podpisana może być w wybranej placówce mBanku lub poprzez Kuriera, który skontaktuje się z Tobą i dostarczy dokumenty i umowę do podpisania  na wskazany adres w określonym przez Ciebie terminie. W przypadku, gdy zaznaczamymy opcję placówka w mBanku to w rubrycę placówka zaznaczamy oddział mBanku, w którym chcielibyśmy podpisać umowę. Umowa będzie na nas czekała w tym właśnie oddziale. Następnie zaznaczamy rubrykę obok opcji “Akceptuję wszystkie oświadczenia”, a jeśli prowadzisz działalność gospodarczą to dodatkowo zaznacz rubrykę przy opcji “Prowadzę działalność gospodarczą”. Następnie wybierz czerwony przycisk “Dalej”. Przekieruje Was do ostatniego etapu, czyli do podsumowania, z którym już powinniście poradzić sobie sami!

Jak założyć konto w Banku przez Internet – słowem zakończenia.

Jak widzisz udało mi się poprowadzić Ciebie w sprawny sposób do założenia konta bankowego przez Internet w mBanku. Mam nadzieję, że chociaż trochę udało mi się wyjaśnić Tobie jak założyć konto w banku przez Internet. Myślę, że zakładanie konta bankowego online to bardzo dobra opcja dla osób, które nie chcą tracić czasu na wyczekiwanie w kolejkach do stanowiska w placówkach banków. Wszystko możesz zrobić zdalnie, praktycznie nie wychodząc z domu. Do całego procesu potrzebujesz dokumentu tożsamości (najlepiej dowód osobisty). Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie tematu jak założyć konto w banku przez Internet to zawsze możesz zadać mi pytanie w komentarzu, a ja postaram się Tobie pomóc jak najszybciej to możliwe! Słowem zakończenia warto dodać, że mBank nie jest jedynym bankiem z dobrą ofertą, gdzie można założyć konto w Banku. Ciekawą oferte ma, także PKO BP, o którym pisałem w tym wpisie: Jak założyć konto w PKO BP.


JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

2 Komentarze

Marta1995 · 4 maja 2018 o 4:28 pm

Naprawdę wartościowy poradnik, dzięki niemu dowiedziałam się jak założyć konto w banku. Wszystko dokładnie opisane, wręcz łopatologicznie.

Patrycja Sawicka · 8 maja 2018 o 7:59 pm

Dziękuje Ci bardzo. Złożyłam wniosek według Twoich wskazówek i w 48 godzin był już u mnie kurier z umową. Wszystko przebiegło tak prosto jak to opisałeś. A co teraz? Teraz mogę się cieszyć swoim kontem bankowym w mBanku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *