Jak założyć konto internetowe PKO BP?

Masz problem z założeniem konta bankowego? Nie wiesz jak założyć konto internetowe?

Kliknij, aby otworzyć wniosek.

Zakładanie bankowego konta internetowego w PKO BP dawno nie było takie proste! Do złożenia wniosku przez Internet wystarczy jedynie dowód osobisty, laptop lub komputer i chwila wolnego czasu. Konto bankowe warto założyć tym bardziej dlatego, że w ostatnim czasie oferta PKO BP stanowczo się polepszyła, a otwieranie konta w tym banku naprawdę zaczyna opłacać się klientom. Dobrze, skoro wiemy, już w którym banku chcemy otworzyć konto, to musimy jeszcze zdecydować się na jego rodzaj, jeśli w grę wchodzi wyłącznie konto osobiste to moim ulubionym typem jest konto PKO konto za zero. Wniosek możecie złożyć przez Internet klikając tutaj . W tym poradniku nie tylko przedstawię ofertę banku, ale również poprowadzę CIę krok po kroku jak założyć konto internetowe w PKO BP. Zanim przejdę do szczegółów to chciałbym zaznaczyć, że nie jestem osobą w jakikolwiek sposób związaną z tym bankiem, a przedstawione poniżej szczegóły oferty nie mają w żaden sposób wpłynąć na Ciebie, abyś otworzył tam konto. Wpis ma jedynie charakter informacyjny i zawiera moją subiektywną opinię na temat tego konta. Wracając do głównego tematu, PKO konto za zero prezentuje się w następujący sposób ukazany na zdjęciu poniżej.

PKO KONTO ZA ZERO – jak założyć konto internetowe w PKO BP?

Jak założyć konto internetoweJak widać zaletą otworzenia konta w banku PKO Bank Polski  jest przede wszystkim brak opłat za poszczególne operacje. Konto za zero działa na zasadach:

 • 0 opłat za prowadzenie konta, w sytuacji gdy posiadasz kartę wydaną do konta, w innym wypadku opłata wnosi 6,90 zł na miesiąc.
 • 0 opłat za kartę wydaną do konta, w sytuacji gdy dokonasz płatności kartą na kwotę conajmniej 300 zł rozliczonych w terminie, za jaki jest pobrana miesięczna opłata za kartę, w innym wypadku opłata wynosi 6,90 zł na miesiąc.
 • 0 opłat za wypłacanie gotówki z bankomatów PKO BP, których jest już nawet 3000 w całej Polsce z czego ponad 869 posiada funkcję wpłat.
 • 0 opłat za dokonywanie przelewów internetowych na terenie kraju.
 • 0 zł za wykonywanie zleceń stałych.

Podsumowując, oferta dość korzystna dla wszystkich, a najbardziej dla tych, którzy wykonują dużą liczbę transakcji kartą. Dlatego jeśli w sklepach, bardzo często płacisz kartą za zrobione zakupy, to konto za zero jest wręcz stworzone dla Ciebie! Skoro znamy już podstawowe cechy konta w PKO Banku Polskiego to przejdźmy teraz do samego procesu otwierania konta przez Internet. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jest przejście do strony z wnioskiem internetowym. KLIKNIJ TUTAJ, aby otworzyć stronę banku. Wyświetli się Tobie oferta widoczna na obrazku powyżej. Po załadowaniu strony klikamy lewym przyciskiem myszy na niebieski przycisk “Otwórz konto”. Po wybraniu przycisku wyświetli nam się pierwszy etap wniosku internetowego, który wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej.

Składanie wniosku PKO KONTO ZA ZERO – jak założyć konto internetowe w PKO BP?

Jak założyć konto internetowe w PKO BPZakładam, że skoro jesteś na tej stronie i czytasz ten post to jeszcze nie jesteś klientem PKO BP. Jest to zatem idealna okazja, aby to zmienić. Przy pytaniu “Czy jesteś klientem PKO Banku Polskiego” zaznacz opcję “Nie, nie jestem”. Następnie wybierz typ konta który chcesz utworzyć – konto indywidualne lub konto wspólne. Dla przykładu zaznaczam opcję konto indywidualne. Następnie upewnij się, że opcja zamawiam kartę do konta jest wybrana i wybierz niebieski przycisk “dalej”. Wyświetli się Tobie okno, w którym uzupełnić musisz swoje dane osobowe.

Wypełnianie danych osobowych – jak założyć konto internetowe w PKO BP?

Wypełnianie wniosku PKO KONTO ZA ZERO

To jest moment, w którym trzeba sięgnąć po dowód osobisty i po prostu przepisać zawarte na nich informacje. We wniosku podajemy następujące informacje:

 • Imie
 • Nazwisko
 • Nazwisko rodowe
 • Imię matki
 • Nazwisko panieńskie matki
 • Numer PESEL (celowo zakryłem na zdjęciu)
 • Miejsce urodzenia
 • Kraj pochodzenia
 • Obywatelstwo
 • Numer dokumentu tożsamości (też celowo zakryty na zdjęciu)
 • Data ważności dokumentu tożsamości.

Upewnijcie się, że po wypełnieniu wszystkich rubryk, obok każdej znajduje się zielony ptaszek oznaczający, że format wpisanych danych jest poprawny. Po upewnieniu się o poprawności wpisanych danych wybierzcie przycisk “dalej”.

Dane kontaktowe PKO BP

Dane kontaktowe PKO KONTO ZA ZERO – jak założyć konto internetowe w PKO BP?

Teraz do uzupełnienia mamy dane kontaktowe. Do wpisania mamy :

 • Numer telefonu komórkowego (część numeru została celowo zamazana na zdjęciu)
 • adres e-mail
 • Ulica
 • Numer domu (Celowo został zamazany na zdjęciu)
 • Numer lokalu
 • Kod pocztowy
 • Miejscowość
 • Kraj

Jeśli wpisany adresem jest adresem do korespondencji upewnij się, że zaznaczona jest opcja “do korespondencji”. W sytuacji gdyby adres do korespondencji był inny odznacz opcję “do korespondencji” i w powstałe pole wpisz poprawny adres. Następnie upewnij się, że wpisane dane są poprawne, a gdy już to zrobisz to wybierz przycisk “Dalej”.PKO KONTO ZA ZERO - jak założyć internetowe konto

Informacje dodatkowe PKO KONTO ZA ZERO – jak założyć konto internetowe w PKO BP?

Przeniesie nas do informacji dodatkowych. W polu dodatkowe środki na rachunku – debet na koncie, zalecam zaznaczyć opcję “nie, dziękuję”. W kolejnej rubryce do wyboru mamy formę otrzymywania informacji przez klienta. Czy przesyłanie informacji o operacjach na koncie ma odbywać się za pomocą serwisu transakcyjnego iPKO, czy za pośrednictwem poczty e-mail. Wybór zależy od Twoich preferencji, ja wybrałem formę poprzez pocztę e-mail. Następnie wybierz adres dostarczenia umowy. Domyślnie kurier z umową przyjedzie na Twój adres zamieszkania. Jeśli chcesz, aby umowa przyszła na inny adres wybierz zakładkę inny adres i wpisz w to polę adres, na który ma przyjść umowa. Pod przyciskami wyświetli się wskazany przez klienta adres. W kolejnym kroku wybierz godzine, w której kurier może skontaktować się z Tobą telefonicznie, do wyboru masz przedział poranny w godzinach od 8:00 do 12:00, popołudniowy w przedziale od 12:00 do 16:00 lub wieczorny w godzinach od 16:00 do 20:00. Na samym końcu wybierasz czy jesteś podatnikiem w innych krajach niż Polska, jeśli tak zaznaczasz opcję “tak”, jeśli nie to zaznaczasz opcję ‘nie”. Następnie sprawdzasz czy wszystkie pola są zaznaczone i czy adres, na który ma przyjść umowa jest poprawny i wybierasz opcję “dalej”. Przekieruje Cię do podsumowania z którym poradzisz już sobie sam!

Zakończenie składania wniosku PKO KONTO ZA ZERO.

Jak widzisz cały proces zakładania konta w banku nie jest czymś szczególnie skomplikowanym. Przez cały wniosek internetowy możesz przebrnąć w niecałe 10 minut. Mam nadzieję, że nie będzie już wątpliwości jak założyć konto internetowe w PKO BP. Natomiast, jeśli takowe by się pojawiły to możecie śmiało pytać w komentarzach! Odpowiem na każde pytanie dotyczące tej tematyki. Pamiętaj, także, że oferta PKO BP nie jest jedyną opcją konta osobistego. Bardzo ciekawą ofertę ma, także mBank. Sprawdź jeden z moich artykułów, w którym opisałem jak założyć konto w banku przez Internet.


JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

1 Komentarz

Marcin Wikulski · 8 maja 2018 o 7:57 pm

Założyłem internetowe konto bankowe w PKO i serio jestem mega zadowolony. Mogę polecić wszystkim 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *