Jak sprawdzić jaki mamy procesor w Laptopie lub Komputerze – nazwa procesora Windows 10?

Procesor w komputerze jest bardzo ważnym elementem. Można powiedzieć, że jest mózgiem całego komputera czy też laptopa. Procesor działa na tej zasadzie, że pobiera pewne informacje (dane), interpretuje je według pewnego algorytmu, a następnie wykonuje wskazane działania. Skoro procesor jest tak ważny, warto wiedzieć, w jaki sposób sprawdzić typ, gatunek czy po prostu nazwę tego urządzenia. Sprawdzenie jaka jest nazwa procesora, może nam pomóc w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić sposób jego działania lub po prostu zaktualizować do niego nowe sterowniki. W opisanym przykładzie pokazuję konkretnie jak sprawdzić nazwę procesora w Windows 10. A więc do dzieła. Procesor w komputerze sprawdzamy następująco:


 

nazwa procesora - jak sprawdzić?


1. W lewym dolnym rogu na pulpicie klikacie przycisk start.

2. Wpisujecie od razu z klawiatury (lub w polu wyszukiwania) frazę „Menedżer urządzeń”. (Dla wersji Angielskiej Windowsa będzie to coś w stylu Device Menager).

Pojawi wam się takie okno:


Jak sprawdzić nazwę procesora


3. W menedżerze urządzeń wybieramy zakładkę procesory. Po wybraniu tej zakładki rozwiną nam się procesor/procesory, jakie używamy w swoim laptopie lub komputerze. W tym przypadku widzimy, że używam procesora Intel Core i5-6300HQ. Wasza nazwa procesora prawdopodobnie będzie się różniła, chyba że macie identyczne urządzenie jak ja. Jak widzicie sprawdzanie nazwy procesora w komputerze lub laptopie, nie jest wcale tak trudne, jak się to mogłoby się nam wydawać. Wystarczy kilka kliknięć, a nazwa urządzenia, a w tym przypadku nazwa procesora jaką chcemy znaleźć, jest praktycznie od razu nam wyświetlana.


Nazwa procesora – jak sprawdzić?

Jeżeli mielibyście problem ze sprawdzaniem nazwy procesora w systemie Windowss 10, to polecam wam instruktaż wideo, odpowiadający na pytanie jak sprawdzić procesor w komputerze lub laptopie. Krok po kroku pokazuję w nim, co należy wybrać, aby sprawdzić nazwę podzespołów w naszym urządzeniu.

Powyższe sposoby sprawdzania nazwy procesora powinny pomóc Ci rozwiązać Twój problem. Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości, bądź pytania odnośnie do tego tematu lub innych to umieść je w komentarzu, a odpowiem jak najszybciej to możliwe.

Ocena: 5.0/5. Z 1 głosa.
Please wait...
Kategorie: Windows 10

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gratulację! Udało Ci się zapisać do newslettera!

Wystąpił error podczas przesyłania wiadomości. Spróbuj ponownie!

Jaki Poradnik will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.