Jak sprawdzić jaki mamy procesor w Laptopie lub Komputerze – nazwa procesora Windows 10?

Procesor w komputerze jest bardzo ważnym elementem. Można powiedzieć, że jest mózgiem całego komputera czy też laptopa. Procesor działa na tej zasadzie, że pobiera pewne informacje (dane), interpretuje je według pewnego algorytmu, a następnie wykonuje wskazane działania. Skoro procesor jest tak ważny, warto wiedzieć, w jaki sposób sprawdzić typ, gatunek czy po prostu nazwę tego urządzenia. Sprawdzenie jaka jest nazwa procesora, może nam pomóc w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić sposób jego działania lub po prostu zaktualizować do niego nowe sterowniki. W opisanym przykładzie pokazuję konkretnie jak sprawdzić nazwę procesora w Windows 10. A więc do dzieła. Procesor w komputerze sprawdzamy następująco:


 

nazwa procesora - jak sprawdzić?


1. W lewym dolnym rogu na pulpicie klikacie przycisk start.

2. Wpisujecie od razu z klawiatury (lub w polu wyszukiwania) frazę „Menedżer urządzeń”. (Dla wersji Angielskiej Windowsa będzie to coś w stylu Device Menager).

Pojawi wam się takie okno:


Jak sprawdzić nazwę procesora


3. W menedżerze urządzeń wybieramy zakładkę procesory. Po wybraniu tej zakładki rozwiną nam się procesor/procesory, jakie używamy w swoim laptopie lub komputerze. W tym przypadku widzimy, że używam procesora Intel Core i5-6300HQ. Wasza nazwa procesora prawdopodobnie będzie się różniła, chyba że macie identyczne urządzenie jak ja. Jak widzicie sprawdzanie nazwy procesora w komputerze lub laptopie, nie jest wcale tak trudne, jak się to mogłoby się nam wydawać. Wystarczy kilka kliknięć, a nazwa urządzenia, a w tym przypadku nazwa procesora jaką chcemy znaleźć, jest praktycznie od razu nam wyświetlana.


Nazwa procesora – jak sprawdzić?

Jeżeli mielibyście problem ze sprawdzaniem nazwy procesora w systemie Windowss 10, to polecam wam instruktaż wideo, odpowiadający na pytanie jak sprawdzić procesor w komputerze lub laptopie. Krok po kroku pokazuję w nim, co należy wybrać, aby sprawdzić nazwę podzespołów w naszym urządzeniu.

Powyższe sposoby sprawdzania nazwy procesora powinny pomóc Ci rozwiązać Twój problem. Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości, bądź pytania odnośnie do tego tematu lub innych to umieść je w komentarzu, a odpowiem jak najszybciej to możliwe.

Kategorie: Windows 10

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *