Co to jest Internet?

Definicja internetu jest dosyć prosta do zrozumienia. Internet to nic innego jak globalna sieć, składająca się z różnych mniejszych podsieci. Główną funkcją internetu jest sprawna komunikacja pomiędzy komputerami oraz szybkie i skuteczne wyszukiwanie informacji. Warto zauważyć, że sieci z których składa się internet są autonomiczne i niezależne, w gruncie rzeczy mogą tworzyć je jednostki prywatne jak i państwowe.

Zalety i Wady Internetu

Zalety Internetu

Największą zaletą Internetu jest możliwość szerokiego dostępu do informacji. To właśnie dzięki Internetowi minęły czasy, kiedy młodzież szła do biblioteki i wypożyczała multum książek. Teraz wystarczy wpisać w Google danę frazę, a po niecałej sekundzie otrzymamy setki tysięcy wyników z nią związaną. Z pewnością bardzo ułatwia to życie. Kolejną bardzo ważną zaletą Internetu jest wymiana opinii i poglądów. W internecie istnieje wiele for tematycznych. Każdy z nas jest w stanie uzyskać prawie natychmiastową pomoc na każdym z nich. Można zatem powiedzieć, że Internet jest bardzo dobrym narzędziem opiniotwórczym, które pomaga wyrobić sobie światopogląd i opinie w różnych dziedzinach życia. Wspominając o Internecie nie można zapominać, także o możliwościach jakie dał w sferze marketingu. Jest to doskonałe narzędzie służące do promowania własnego wizerunku. Dzięki niemy jesteśmy w stanie dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co za tym idzie łatwiej osiągnąć zamierzony cel w biznesie. Ostatnia zaletą Internetu jaką warto wymienić jest stworzenie nowych miejsc pracy. I nie mowa tutaj jedynie o pracy informatycznej, aktualnie wiele zawodów funkcjonuje w oparciu o zatrudnienie na warunkach pracy zdalnej. Przykładowo księgowi i księgowe nie raz oferują usługi przez Internet.

Wady Internetu

Do największych wad Internetu należą cyberprzestępstwa takie jak oszustwa, fałszerstwa, piractwo komputerowe czy rozpowrzechnianie szkodliwych treści, do których zaliczamy te o charakterze obraźliwym lub pornograficznym. Wielu psychologów twierdzi też, że Internet ma negatywny wpływ na relacje międzyludzkie. Spowodowane to jest to zastępowaniem spotkań, poprzez komunikację na portalach społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook. Warto nie zapominać, także o rosnącej stale liczbie uzależnień od Internetu i komputera. Użytkowanie Internetu w niewłaściwy sposób, może wpłynąć negatywnie na nasz stan psychiczny. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że nie ma w życiu rzeczy niekontrolowanych. Dostawcy Internetu mogą być zmuszeni do blokowania, niektórych stron internetowych z powodów politycznych.  Nie możemy zatem powiedzieć, że Internet nie stanie się w przyszłości dobrem, które odwróci się przeciwko nam. Dobrem, które stanie się po prostu zwykłym narzędziem propagandy politycznej.

Ocena: 4.7/5. Z 3 głosów.
Please wait...
Kategorie: Internet

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *