Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę? To chyba najczęstsze pytanie jakie zadają sobie osoby rozważające w przyszłości wzięcie pożyczki. Samo określenie, który kredyt jest warty naszej uwagi, a który nie jest bardzo łatwo stwierdzić. Ogólne koszta jakie poniesiemy w zwązku z kredytem bardzo często wykazywane są już na samych stronach internetowych firm pożyczkowych. Warto jednak zawsze zweryfikować je w łatwo dostępnych narzędziach np. kalkulatorach pożyczkowych (link tutaj). W kalkulatorach tego typu podajemy dane zawarte w umowach pożyczkowych i informacjach o pożyczkach, które bardzo często znajdują się w opisie oferty na stronie. Chodzi tutaj głównie informacje i liczby związane z : kwotą kredytu, prowizją, wysokością prowizji, oprocentowaniem kredytu, okresem kredytu i rodzajem kredytu. Nie zależnie od tego czy pożyczone pieniądze zdecydujesz się przeznaczyć na samochód, wycieczkę, mieszkanie czy jakikolwiek inny cel warto jest zawsze sprawdzić całkowity koszt takiego kredytu przed jego wzięciem, aby upewnić się, że jest to najlepszy wybór.

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę – kluczowy czynnik kosztów pożyczki

Skoro wiemy już, w jaki sposób liczyć koszta wziętej pożyczki to możemy zastanowić się teraz, co wpływa na to, że ceny te tak bardzo się od siebie różnią. Czynnikiem kluczowym, który ma znaczący wpływ na koszta kredytu i który tym samym jest odpowiedzią na pytanie, gdzie najlepiej wziąć pożyczkę jest wielkość i jakość zarządzania placówką, z jakiej chcemy taką pożyczkę wziąć. Zwróćmy uwagę, że na ogół im większy bank, tym większe koszta z tym związane. W końcu trzeba opłacić analityków, pracowników, kampanie marketingowe, kampanie telewizyjne (które niosą przecież za sobą niesamowite koszty), budynek banku i naprawdę wiele innych rzeczy. Prawdę mówiąc, niektóre banki potrafią wykorzystać nieświadomość potencjalnego klienta, który widząc reklamę takiego banku w telewizji, daje mu bezgraniczny kredyt zaufania, bo przecież pojawiając się w telewizji “musi on być wiarygodny”. Nijak ma się to do rzeczywistości. Bardzo często warunki pożyczek tych dużych banków są o wiele mniej opłacalne od warunków oferowanych przez te mniejsze. Duże banki bazują głównie na nieświadomych klientach, a dzięki temu, że mają szerokie możliwości dystrybucji i specjalistów od sprzedaży, bez problemu wciąż pozyskują to nowych klientów i przekonują ich do wzięcia to kolejnych pożyczek. Zdarzało się nawet sytuacje, że pracownicy byli takimi profesjonalistami, że przekonywali oni do wzięcia pożyczki osoby, które nawet nigdy wcześniej nie pomyślały o tym, żeby ją wziąć! W małych firmach takie precedensy zazwyczaj się nie pojawiają, a to dlatego, że w początkowym stanie rozwoju zależy im nie na maksymalizacji zysków i ekonomii skali, ale na tworzeniu pozytywnych relacji z klientem. W końcu wiele osób jeszcze nigdy o nich nie słyszało, dlatego zazwyczaj bardzo zależy im na kreowaniu swojego pozytywnego wizerunku firmy i dostarczaniu najlepszej oferty. Jest to kluczowy czynnik sprawiający, że ich oferta jest o dużo bardziej atrakcyjna od wielu innych większych placówek.

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę – Ranking Pożyczek

Poniżej przedstawiono ranking pożyczek. Ranking odpowiada bezpośrednio na pytanie gdzie najlepiej wziąć pożyczkę:

pozycja Nazwa firmy Oferta
1 AASA Sprawdź
2 Vivus Sprawdź
3  Extraportfel Sprawdź
4 Credilo Sprawdź
5 Lendon Sprawdź
6 CreditStar Sprawdź
7 FeratumMoney Sprawdź
8 Ratkomat.pl Sprawdź
9 Banknot.pl Sprawdź
10 MoneyMan Sprawdź

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

8 Komentarzy

Paweł1974 · 13 lutego 2017 o 10:45 pm

O MoneyMan słyszałem same dobre opinie. Szkoda, że tak nisko w rankingu, chociaż patrząc z drugiej strony to dobrze, bo to znaczy, że istnieją jeszcze lepsze oferty pożyczkowe!

    natka_pi · 3 marca 2017 o 8:52 am

    Co do pożyczek na mniejsze kwoty to polecam feniko, tak chyba jest do 1000 zł ale uczciwa firma

gordzia@vp.pl · 2 marca 2017 o 11:43 pm

mysłałem, że najbardziej znane są kredyty-chwilówki, od kilku osób słyszałam, że biorą i są zadowoleni

krzychuuuu · 4 kwietnia 2017 o 9:30 am

Zdecydowanie kredyty – chwilowki – mialem kilka razy nagla potrzebe i sie nie zawiodlem 🙂 

    parkss · 30 kwietnia 2017 o 8:02 pm

    Rowniez przychylam sie do opinii – kredyty chwilowki mnie nie zawiodly i jestem zadowolony 😉 

parkss · 30 kwietnia 2017 o 4:57 am

Szkoda, ze nie ma tu kredytow chwilowek – sa okej

katarsis · 1 listopada 2017 o 2:17 pm

ja bardzo sobie cenię pożyczki w feniko, fachowa obsługa 🙂

Pożyczki na dowód · 16 kwietnia 2018 o 9:28 am

dobre pożyczki to darmowe na 60dni max

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *