Jake są domowe sposoby na katar?

Katar to wydzielina tworzona na skutek obrzęku śluzówki. Katar ze względu na pochodzenie dzielimy na katar alergiczny i katar wywołany na skutek ataku wirusów. W przypadku przeziębienia wirusy atakują nasz układ immunologiczny. Jednym z głównych objawów przeziębienia jest właśnie katar, który jest reakcją obronną mającą na celu wydalenie toksyn z organizmu. Wydzielina tworzona na podczas kataru, zazwyczaj bardzo przeszkadza w normalnym oddychaniu, w skutek czego rozpoczynamy oddychanie przez usta, naraża to nas na inne choroby i bardzo wysusza jamę ustną. Wszystko to sprawia, że warto poznać domowe sposoby na katar, które pozwolą na skuteczną walkę z tą przypadłością.

Jakie są najlepsze domowe sposoby na katar?

1. Po pierwsze imbir. Jeśli mamy gdzieś niedaleko domu sklep, warto udać się tam w poszukiwaniu tej właśnie roślinki, która zawiera niesamowite właściwości lecznicze. Imbir dzięki składnikom jakie zawiera, pomoga udrożnić nos i odblokować zatoki. Możemy zaparzyć go z herbatą lub po prostu dodać do jakiś potraw.

2. Po drugie tak zwana inhalacja wodna. Inhalacja to idealny domowy spoób na katar, który pomoze nam udrożnić drogi oddechowe. Jak przeprowadzić taką inhalację? Bardzo prosto. Wystarczy do naczynia lub miski dodać zioła i łyżeczkę olejku. Następnie zalać wodę wrzątkiem. Kiedy woda osiągnie temperaturę nie wiekszą niz 45~ możemy założyć sobie ręcznik na głowę, tak aby para leciała w kierunku naszego nosa i rozpocząć jej wdychanie i wydychanie. Czynność wykonujemy 10 minut i powtarzamy ją przez kolejne 10 dni lub do ustąpienia kataru. Inhalację możemy również wykonywać za pomocą soli fizjologicznej, przy pomocy nebulizatora.

3. Po trzecie warto jest często nawadniać organizm. Picie dużej ilości wody w czasie kataru może pomóc rozrzedzić wydzielinę, dzięki czemu bedzie nam dużo łatwiej usunąć ją z nosa. 

4. Po czwarte pomóc nam mogą napary z ziół. Picie naparów z szałwi, hyzofu lekarskiego lub bezu czarnego może stanowczo pomóc nam w przypadku kataru.

5. Po piąte nie zapominajmy o tym, że wiele produktów ma lecznicze właściwości. Jedzenie czosnku wzmocni nas organizm i uchroni przed drobnoustrojami, dzięki czemu katar nie będzie mógł się rozwijać, a jedzenie kaszy jaglanej stanowoczo pomoże usuwanie wydzieliny z organizmu.

Co zrobić jesli domowe sposoby na katar okażą się nieskuteczne?

Jeżeli domowe sposoby leczenia kataru okażą się nieskuteczne no to warto zastanowić się nad kupnem skutecznych leków likwidujących wydzieline lub ułatwiające jej usuwanie. Moim zdaniem lekami i produktami, które mogą przydać się podczas leczenia kataru są:

Pamiętajcie jednak, że żadne domowe sposoby na katar, ani nawet kuracja na własną rękę nie zastopi profesjonalnej opinii lekarza, który na podstawie przeprowadzonego badania jest w stanie udzielić trafnej  diagnozy, doradzić i przypisać skuteczne leki na katar.

Kategorie: Sport i zdrowie

JakiPoradnik.pl

Twórca kanału Youtube JakiPoradnik.pl. Autor różnotematycznych filmów instruktażowych, poradników, tutoriali i kursów.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *